SiyasetYerel

Ceylan; Muhtarlara Yardımcı Personel, Emlak Vergisinden Pay

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Muhtarlar Günü nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, muhtarların belediyeler ve vatandaşlar arasında köprü, vatandaşın devletle ilk kontağı olduklarını vurgularken, CHP’nin muhtarlara ilişkin vaatlerini sıraladı. Özgür Ceylan, iktidarları döneminde nüfusu belli bir sayının üstün de olan muhtarlara yardımcı personel tahsis edeceklerini ve emlak vergisinden muhtarlara pay vereceklerini söyledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada partisinin muhtarlara yönelik vaatlerini sıraladı. Özgür Ceylan, mahalle ve köyleri en iyi bilen kişinin muhtarlar olduğunu belirterek, “İşte bu nedenledir ki sosyal yardımların, yerine eksiksiz ulaşması için mutlaka muhtarlarla koordineli çalışma yapılması gerekir” diye konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhtarlık kurumunun görev ve yetkilerinin genişletilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesini önemsediğini belirtirken, “İktidarımızda muhtarların, seçimlerinde fotoğraflı birleşik oy pusulası kullanımı için yasal düzenlemeyi ve görev yaptıkları bölgedeki kararlara katılmalarını sağlayacak düzenlemeleri yapacağız” dedi.

Özgür Ceylan CHP’nin muhtarlara yönelik vaatlerini de sıralarken, belli nüfusu aşan bölgelerde muhtarlara yardımcı personel olanağı sağlanacağını ve ödenekleri kısıtlı olan mahallelerde, toplanan emlak vergilerinden belirli bir payı muhtarlara aktaracaklarını açıkladı. Türkiye Muhtarlar Birliğinin kurulmasını sağlayacaklarını ifade eden Özgür Ceylan, “Muhtarlara yasal izin kullanma hakkını getireceğiz diyor, tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyoruz” diye sözlerine son verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu