Siyaset

Ceylan, Malatya’da Depremden Etkilenenlerin İsyanını Dinledi

“İnsanlar İstanbul’dan Kalkıp Geldi 30 Kilometreden Kalkıp Gelsinler Bir Zahmet”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın Malatya’da yaptığı incelemelerde depremzede bir vatandaş isyanını dile getirerek, “Kardeşim adam İstanbul’dan buraya gelebiliyorsa, 30 kilometreden kalkıp gelsinler bir zahmet. Halen şu gün olmuş Kızılay bir tane göstermelik, dekor bir çadır kurdu. O da iki üç gün önce kuruldu. Deprem olalı 19 gün olmuş” diye konuştu.

Ceylan, Malatya’nın Hekimhan ve Darende ilçeleri ile köylerinde yaptığı incelemelerde depremden etkilenen vatandaşlar ile bir araya gelirken isyanlarını dinledi. Malatya’nın Örencik Mahallesi’nde Ceylan’a yaşadıklarını anlatan bir vatandaş, yardımların gecikmesini eleştirirken “Beklememiz mi lazım, o gelinceye kadar ölürüz, elimden geliyorsa yardım yapmak zorundayım. Hadi vermiyorsun yardımı, bari yardımımı engelleme” dedi. Yardımseverlerin desteğine dikkat çeken depremzede, “Bizim kendi akrabalarımız, eşimiz, dostumuz gönderiyor, sen göndermiyorsun. İkinci gün arabaların arkasında eşimiz dostumuz mama, bez, bere, eldiven şu, bu, yakın mahallelisine, tanıdıklarına dağıttı. Kardeşim adam İstanbul’dan buraya gelebiliyorsa 30 kilometreden kalkıp gelsinler bir zahmet” diye yardım kuruluşlarına yönelik eleştirilerini dile getirdi.  

“Kızılay’dan Göstermelik Çadır”

Ceylan’a yaşadıkları sıkıntıları dile getiren depremzede, Kızılay’ı ağır bir dille eleştirirken,  “Halen şu gün olmuş Kızılay bir tane dekor, göstermelik bir çadır kurdu. O da iki üç gün önce kuruldu. Deprem olalı 19 gün olmuş” dedi. Depremin ikinci, üçüncü gününden sonra vatandaşların kendi başının çaresine bakar hale geldiğini ileri süren depremzede, “Bana ilk gün yardım lazım. İkinci gün, üçüncü gün yardım lazımdı. Ben çünkü elbisemle kendimi dışarı atmışım. Her şeyim orda, kıyafetim orda, ayakkabım orda, çorabım orda. Ben iki, üç gün hayatta kalırsam zaten birileri gelir, birileri gelir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu