Yerel

Çanakkale’ye Yakışmayan Tablo!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın dün akşam açıkladığı 6-12 Mart 2021 tarihli 100 binlik vaka tablosunda Çanakkale acı bir duruma imza attı! Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın dün akşam açıkladığı 6-12 Mart 2021 tarihli 100 binlik vaka tablosunda Çanakkale acı bir başarıya imza attı! Her 100 binde görülen vaka oranlarına göre yüzde 149,76 oranla Çanakkale, Türkiye genelinde nüfusları milyonları bulunan 30 büyükşehir belediyesinin 24 tanesini geçmeyi başardı! Çanakkale vaka oranları ile geri kalan 50 ilden 39’unu da geride bıraktı!

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın her açıkladığı Vaka oranı yürekleri ağızlara getiriyor. Dün gece Türkiye’deki 81 ilin vaka sonuçlarını açıkladı. Açıklanan 100 binde görülen vaka oranı Çanakkale’de yüzde 149,76 olarak gerçekleşti.

30 Büyükşehir’in 24’ünü Geçtik!

Açıklanan vaka tablosunda ise Çanakkale’nin ne kadar vahim bir durumda olduğu da ortaya çıktı. Nüfusu 1 milyonun üzerinde olan 30 büyükşehir belediyesinin 24 tanesini Çanakkale geçmiş durumda… İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, Muğla gibi birçok büyükşehir belediyesinin 100 binde görülen vaka oranları Çanakkale’den düşük çıktı!

Çanakkale’nin vaka oranını geçen Büyükşehir Belediyeleri ise; İstanbul, Balıkesir, Konya, Ordu, Samsun ve Trabzon oldu.

50 İlin 39’unun Durumu Çanakkale’den İyi!

Türkiye’de bulunan 81 ilden biri olan Çanakkale’yi ve 30 Büyükşehir Belediyesini çıkınca geriye kalan 50 il içerisinden Çanakkale 39’unu geride bıraktı. Çanakkale’yi vaka oranları ile geçen ise; Adıyaman, Aksaray, Amasya, Edirne, Giresun, Kilis, Osmaniye, Rize, Sinop, Tokat ve Yalova gibi toplam 11 il oldu.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu