Yerel

Çanakkale İş Dünyasından Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde “Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar” sloganı ile başlatılan tablet dağıtım kampanyası kapsamında, Çanakkale Ticaret Borsası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, MÜSİAD, ÇASİAD, ASKON ve İÇDAŞ Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne klavyeli tablet bağışında bulundu.

2019 yılının sonunda ortaya çıkan ve küresel bir salgın haline dönüşen Covid-19 pandemisi sağlık ve ekonominin yanı sıra eğitim-öğretim hayatını da olumsuz etkiledi. Hükümetin, yeni nesillerin en iyi şekilde yetişmesi, eğitimden geri kalmaması için attığı adımlara Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odalar ve Borsalar da dahil oldu.

TOBB öncülüğünde, Türkiye genelinde pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi imkânı olmayan 30 bin öğrenci için “Tabletsiz Öğrenci Kalmasın” hedefiyle yola çıkılarak, başlatılan kampanyaya Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası da katkı sağladı.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleşen tablet teslim törenine Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz, ÇTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, MÜSİAD Başkanı Şerif Mutlu, ASKON Çanakkale Şube Başkanı Eren Türe, İÇDAŞ Çelikhane Fabrika Müdürü Eyüp Tan, ÇTB Genel Sekreteri Sevcan Elver ve ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal katıldı.

Tablet teslim töreninde konuşan Vali İlhami Aktaş, “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim sürecinde tablet ihtiyacı olan öğrencilerimiz için İlimize gönderilen 1130 adet tablet öğrencilerimize teslim edilmiştir” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini,  bu süreçte de devletin çocukların eğitimini desteklemeye devam ettiğini ifade eden Vali İlhami Aktaş, “Bugün de Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsası tarafından temin edilen 275 adet tableti ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ediyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerimize her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirten Vali İlhami Aktaş, “Uzaktan eğitim sürecinde destek olmak için tablet gereksinimi olan öğrencilerin ihtiyacına destek veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsasına teşekkür ediyorum” dedi.

“Bir Ülkenin Geleceğine Yapılacak En Önemli Yatırım Eğitime Yapılan Yatırımdır.”

ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen törende konuşmasında, Birliğimizin her yıl düzenli olarak uyguladığı “Eğitime destek” kampanyamızı bu yıl evde eğitim görme zorunluluğunda ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimizin, tablet ihtiyaçları karşılanması konusunda gerçekleştiriyoruz.  Milli Eğitim Bakanlığımız ve TOBB arasında yapılan protokolle TOBB tarafından toplam 30 bin tableti oda ve borsalar koordinesinde öğrencilerimize ulaştırmak üzere milli eğitim müdürlüklerine teslim ediyoruz.

Bugünde Çanakkale’de ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılması için Birliğimizin tarafımıza göndermiş olduğu tabletleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim için bir araya geldik.

Üzen; “Milletlerin en değerli yatırımı insana yapılan yatırımdır. Gelecek nesillere yapılan yatırımdır. Eğitime, öğretime yapılan yatırımdır. Tüm dünyayı saran, ekonomiyi, ticareti, sosyal yaşamımızı ve alışkanlıklarımızı değiştiren Covid-19 pandemisinin yaralarını milletçe sarmak için Birliğimiz önderliğinde seferber olduk. Bu kapsamda mensubu olduğumuz TOBB ve Oda ve Borsalar olarak hükümetimizin çalışmalarının destekçisi olmaya devam ediyoruz.

Çocuklarımız bu zor süreçte okullarına gidemeyerek uzaktan eğitime katıldı. Bizlerde online eğitimlere katılamayan çocuklarımız için TOBB öncülüğünde başlayan kampanyamızla Çanakkale Ticaret Borsası olarak 100 adet tabletimizi İl Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenen öğrencilerimize ulaştırılabilmesi için teslim ettik.

Kaya Üzen, Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın ilgili destekten en iyi şekilde faydalanarak, Ülkemize ve ailelerine faydalı bireyler olmalarını temenni ederek, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Ayrıca her zaman eğitimin yanında olan, bizlere önderlik eden Birlik Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimizi bir borç biliriz”diyerek sözlerine son verdi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ise salgın sürecinde tablet ya da bilgisayarları olmadığı için uzaktan eğitime katılma imkânı bulamayan öğrencilere yapılan bu desteği çok değerli bulduğunu belirterek, destek veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsası yönetimlerine ve üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu