Yerel

Çanakkale İçin Sıcak Hava Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aralarında Çanakkale’nin de bulunduğu 17 il için sıcak hava uyarsından bulunarak vatandaşlardan tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 17 ile yarın için sarı kodla uyarı yayınladı. MGM’nin uyarısının Afyonkarahisar, Balıkesir, Bursa, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Muğla, Uşak, Aydın, Burdur, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Manisa ve Tekirdağ için geçerli olduğu aktarıldı.


Sıcaklıklar 3 İla 8 Derecenin Üzerine Çıkacak

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün batı kesimlerde hafta sonu ülke genelinde hava sıcaklıklarının artarak Karadeniz’e kıyı illerde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece, diğer yerlerde 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Uyarının başlangıç saatinin bugün 11:00 olduğu belirtilirken bitiş zamanının da 4 Eylül saat 18:00 olduğu kaydedildi.


Vatandaşlara Dikkatli Ve Tedbirli Olun Çağrısı

Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri dışında genellikle yağış beklenmediği ifade edilirken hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11:00 ile 16:00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarılarda bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu