Yerel

Bülent Öz Ve STK Başkanları Çan İçin Ankara’da

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve Çan’ın Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları Ankara’da AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ı ziyaret etti.

Bülent Öz Ziyaret İle İlgili “Şehrimizin gelişimine ve değişimine ışık tutacak, ekonomik anlamda kalkınmasına katkı sunacak, bölgede istikrar yaratacak sosyo-ekonomik yapılanmalara ev sahipliği yapacak projelerimiz yanımızda; Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli başkanları ile birlikte Ankaradayız. STK Başkanlarımıza Çan için bizlere eşlik etmelerinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi iletirim.

Bu anlamda devletin destekleyen ve teşvik eden yanında olarak, her fırsatta kapısını çaldığımız ve yardımlarını bizlerden esirgemeyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent Turan’ı ziyaret ederek bazı konularda görüşmeler gerçekleştirdik.” Dedi.

Çan OSB

Çan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirten Başkan Öz “Görüşme konularımızı içeren ve “Proje Dosyamızda” yer alan OSB konusunda ilgili bakanlıkların il Müdürlükleri ile görüşlerimizin sürdüğünü, Sanayi ve Ticaret Odası ve Borsası ile birlikte yürütülen OSB Alanında yatırım yapmaya hazır firmaların talepleri oluşmaya başladığından kendilerini haberdar ettik. Çan OSB sürecinde Bakanlık görüşmelerinde kendisinin her konuda yardımcı olacağı bizleri sevindirdi. “ dedi.

Kocabaş Çayı Tersip Bendi

Bununla birlikte Bülent Öz ve STK Başkanları Kocabaş Çayı’nın düzenlenmesi ve ruhsubat görüntüsünün engellenmesi için çay yatağına yapılması elzem olan “tersip bend” projesinin hızlanmasını talep ettiler.

Üniversite Ve Fakülte

Çan Halkı’nın heyecan ile beklediği, Çan’a bir fakülte getirilmesi konusundaki taleplerini içeren görüşmelerini de Bülent Turan’a ilettiklerini belirten Bülent Öz; Bülent Turan’ın da belirli aşamalar gerçekleştiğinde yardımcı olacağını ifade etti.

Çan Fen Lisesi

Çan’ın ihtiyaç duyduğu ve tüm siyasilerin, oda ve STL’ların da başından beri uğraş verdiği “Fen Lisesi” inşaasının yapılacağı ifade edildi.

Süt Fiyatları

Süt fiyatlarındaki olumsuzluğu da Milletvekili Bülent Turan’a ilettiklerini “Ayrıca süt üreticilerini ilgilendiren; süt fiyatlarının düşük olduğu sorusuna sayın vekilimiz bununla ilgili çalışmaların yapıldığı ve üreticiyi memnun edecek bir karşılığın sağlanacağını ifade ettiler.” Sözleri ile bildiren Bülent Öz, “Sayın Bülent Turan’a, Çanımız için yapılmasını düşündüğümüz ve düşünülen projeler çerçevesinde her konuda hassasiyet göstermesinden dolayı çok teşekkür ederiz.” Diyerek teşekkürlerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu