Yazarlarımız

Bu Kadar Abartmayın Biga Alışkın Değil

Biga’da eski Bigaspor Başkanı, yönetici ve eski futbolcular 2018 yılında bir oluşum yaratarak bir yola çıktı. Biga Veteranlar Futbol Takımını kurdular. Onaylayanlarda oldu dalga geçenlerde oldu. Bigaspor’un logosunu benimsediler çünkü… Bigaspor’da  Biga Veteranlarda Biga takımıydı. 2018-2023 yıllarında gösterdikleri başarılar bu kadar da abartmayın dedirtti.

Güney Marmara Veteranlar liginde mücadele eden Biga Veteranlar Takımı 2023 sezonunu 3.olarak tamamlamıştır. 12 takımın katıldığı 2023 sezonunda Bursa Masterler Şampiyon, Balıkesir Masterler 2. ve Biga Veteranlar 3. olarak sezonu tamamladılar. Biga Veteranlar Takımı 2018 yılından itibaren Güney Marmara Liginde mücadele etmektedir.

Biga Veteranlar Takımının kazandığı kupalar…

2022 Türkiye 3.Lüğü

2020 Türkiye Şampiyonu

2019 Türkiye Şampiyonu

2018 Türkiye 2.Liği

2018 Yılı Güney Marmara Veteranlar Şampiyonu

2019 Yılı Güney Marmara Veteranlar Şampiyonu

2020 Yılı Güney Marmara Veteranlar Şampiyonu

2022 Yılı Güney Marmara Veteranlar Şampiyonu

2022 Çanakkale 18 Mart Zafer Kupası Şampiyonu

Biga bu kadar başarıya alışkın değildi. Şampiyonluğun birinde Antalya’da Biga Futbol Camiasından bir arkadaşımızın başkan İrfan Filiz’e niye Bigaspor kaşkolu açıyorsunuz demesine ne demeli bilinmez. Biga Veteranlar, Antalya’da Türkiye Şampiyonu olunca ne bayrağı ve kaşkolu açmalı acaba? Her yılında kürsüye çıkan, tüm Türkiye’ye Biga ismini tekrar hatırlatan, Biga’nın centilmenliğini sunan başta Başkan İrfan Filiz, Selahattin Sezen ve takım kaptanı Serdar Duman olmak üzere tüm emeği geçenleri gönülden kutluyorum. Biga’yı en iyi şekilde temsil ettikleri için Biga ismini bu platformda Türkiye’ye duyurdukları için şampiyon takımda forma giyen Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın heyecanlarını bizzat dinledim,  Biga Futbolu ve Bigaspor her zaman en iyi en güzel şeylere layıktır diyorum. Tekrar yetkililere hatırlatıyorum Bigaspor Tesisleri Biga’ya yakışmıyor. Saygılarımla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu