Yerel

Bir Tarafta Cinayet… Diğer Tarafta Şefkat…

Çanakkale’nin iki ilçesinde tamamıyla birbirine zıt iki olay yaşandı. Kimliği belirsiz kişiler 4 sokak hayvanını zehirlerken; bir başka ilçede ise Jandarma ekipleri sokağa terk edilen bir sokak köpeği ve üç yavrusunu sahip çıkarak örnek oldu.

Biga’da Yine Sokak Hayvanları Öldürüldü

Çanakkale’nin Biga ilçesi Bakacak Çiftlik Köyünde, 26 Kasım 2020 günü saat11.30 sularında 4 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğü öğrenildi. Sokak canlılarının öldürülmesi üzerine Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi(HAYDİ) ve Biga İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı. Jandarma ekipleri kısa süre içerisinde çalışmalarını sonlandırarak; hayvanları öldüren kişiyi tespit ederek hakkında adli işlem başlatıldı.

O Aileye Jandarma Sahip Çıktı!

Biga’da sokak hayvanlarını öldüren kişiye tespit eden Jandarma ekipleri ise bir başka ilçede tüm insanlığa örnek olacak bir davranışta bulundu. Aynı gün içerisinde meydana gelen diğer olayda ise; Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığınca (HAYDİ) yol kenarına terk edilen 1 anne ve 3 yavru köpeğin, hasta, aç ve susuz kaldıklarını öğrendi.  Olay yerinde yapılan araştırma sonucunda; kimliği belirsiz kişi veya kişilerce terk edilen köpekler Çanakkale-İzmir Karayolu kenarında bulundu. Anne ve yavru köpekler, Ayvacık Hayvan Barınağına götürülerek muayene ve tedavileri yaptırıldı.

Kaynak : Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu