Yazarlarımız

Biga’yı Kumkent’i Özledim

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Coşkun Aral’ın Habitat Kanalında 20 Ekim Çarşamba Saat 20.00’de programımı izleyin.

Biga’dan ayrıldıktan sonra İstanbul’a gittik. Bir hafta kaldıktan sonra memleketim Kemaliye’deki bağ evimize geldik. Birkaç gün kaldıktan sonra Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Kemaliye Hacı Ali Akın Bilimler Yüksek Okulunda, Yaşar Kemal Çukurova ve Yazarlar gösterisini yaptım. Öğrenciler için konuştum, çok mutlu oldular öğrenciler. Haftaya Arap gir de aynı gösterileri yapıp, halk ve yüksek okul öğrencilerine bir gösteri söyleşi yapacağım. Coşkun Aral’ın kurduğu Habitat TV’de Müge Aral’ın hazırladığı Portfolyo programı Bigalı dostlarımın da izlemesini çok isterim. 20 Ekim Çarşamba saat 20.00’de, tekrarı 21 Ekim saat 12.00’de…

Biga’yı gerçekten özledim. Kumkent’i, sahili ve güzelim havasını, çarşısını, pazarını. Bütün tanıdıklara, dostlara Çarşamba Postası Gazetesi okurlarına selamlar gönderiyorum. Umarım yeniden buluşuruz. Çok yoğun bir programım var. Ülkeme insanlara elimden ne gelirse yapacağım. Kasım ayında İstanbul’a dönüp Mardin’e gideceğim. Mardin’ de fotoğraf çekimleri yapacağım. Kars’a söz verdim Kars’a gidip halk eğitim merkezinde yazarlar gösterimi yapacağım.

Biga Gösterisini Hazırladım Ve Cemal Sepiciye Bıraktım

Keşke Biga’da öğrencilerle buluşsaydım. Bigalılar için söyleşiler yapsaydım, konuşmalar yapsaydım olmadı. Programlar uymadı Mekân AKM müsait değildi. Ancak çok emek çektim günlerce müziği için uğraşıldı. Modern Biga Oyun havalarını bulmak için çok uğraştık. 10 dakikalık muhteşem bir gösteri oldu. Benim Hüseyin Başaoğlu’nun ve Cemal Sepici’nin fotoğraflarıyla. Değerli Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, bu gösteriyi halk izlesin, sizin Belediye’nin fotoğraf kursu yetiştirdiği öğrenciler çok istiyor izlesinler, AKM için uzaktan da olsa izninizi talep ediyorum. Cemal Sepici, sizin hocanız gösteriyi yapacak. Bigalı dostlarım, okurlarım sizin için uğraştım lütfen bu gösteriyi izleyin.

New York’ta Türkiye Sergisi İçin Hazırlanıyorum

Önümüzde ki yıl ilkbahar aylarında Coşkun Aral’la birlikte bir Türkiye Sergisi açmak için çalışıyoruz. Ülkemizi sadece Yurt içinde değil Yurt dışında da tanıtmak en önde gelen istemlerimizden. Girişimler sürüyor Lütfi Özgünaydın-Coşkun Aral Türkiye Sergisi New York’ta açılacak.

İnanın Bigalı dostlarım Biga’yı özledim. Özel bir şey yazacağım, geleli peynir yiyemiyorum. Biga peynirine o kadar alışmışız ki, buradakileri yiyemiyorum. Uzakta da olsam Biga’yı bırakmam. İstanbul’da umarım zaman bulursam, kültür ve sanat insanları için bir etkinlik yapacağım. Değerli Çarşamba Postası Gazetesi sahibi Kadir Atay ve bütün Bigalılara çok selam.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu