Yazarlarımız

Bigaspor 3.Lig’de

1996-1997 sezonunda Bigaspor mucizeler yaratarak Amatör Lig’den 3.Profesyonel Lig’e yükseldi. Bigaspor oynadığı 34 maçta sadece bir maçta gol atamadı ve 1-0 mağlup oldu. Attığı 115 gol ile rekor kırdı. 34 maçta 33 galibiyet ve bir mağlubiyet aldı.

Bigaspor’da tarihe imza atanlar : Başkan Davut Doğan, asbaşkan rahmetli İdris Karaoğlu, yönetim kurulu Ramazan Tenekeci, Hüseyin Erdoğan, Hüseyin Özyörük, Nevzat Pazarcık, Erdal Durukan, Saim Tekin, Turan Ayazma olurken, teknik heyet teknik sorumlu Salih Uralgil, yardımcı antrenör rahmetli Orhan Bayram, kulüp müdürü Kadir Atay, sağlıkçı İbrahim Andaç ve malzemeci Metin Er.

Futbolcular : İbrahim Demircan, İbrahim Sütçü, Devrim, Cem, Ömer, Sedat, Hakan, Mustafa, Serdar, Aydın, Ercan, Biran, Adil, Türker, Bülent, Erhan, Ayhan, Engin, Ufuk, Raşit ve Erkan Öncel (inşallah unuttuğum yoktur)Ercan Pehlivan 32 gol ile gol kralı oldu. Başkan Davut Doğan tam bir profesyonel… Doğtaş ve Doğanlar Holding’i kardeşleri ile birlikte dünya markası yaptı. Kongre yapıldı ve başkan Davut Doğan ekibini kurdu. Henüz Amatör Ligdeyiz. Başkan bir basın açıklaması yaptı tüm Biga şokta. Dedi ki ‘Biz Bigaspor’u 5 yılda İkinci Profesyonel Lig’e çıkaracağız.’ İstenilen ilk olay ilk yılda gerçekleşti ve Bigaspor 3.lige yükseldi. Bu yükselişte herkesin emeği var ancak yönetimde olmamasına rağmen Şadan Doğan’ın da olağanüstü emeği var. Davut Doğan futbolla iç içe olmasa da ekibi mükemmeldi. Hem kendine hem ekibine hem de futbolculara güvendi ve başarı geldi. Sonraki yıl Bigaspor üçüncü ligde devam etti. Bizim bilemediğimiz sebeplerden takımı 3.ligde iken başkanlığı bıraktı. Ertesi yıl Bigaspor rahmetli Belediye Başkanı ve kulüp başkanı Şükrü Kemerli ile devam etti. Sonra yine Amatör Lig ve şimdide BAL Lig’inde mücadeleye devam ediyor. Davut Doğan gerçekten çok başarılı bir başkan olarak tarihte yerini aldı ve Bigaspor’a tarihinde en başarılı bir dönem yaşattı. Tabii birlikte çalıştığı ekibi de ona yardımcı oldu. Başta başkan Davut Doğan olmak üzere tüm emeği geçenleri saygı ve sevgiyle kucaklıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm halkımıza saygı ve sevgilerimle…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu