Yerel

Biga’nın Uludağ’ı Işıkeli

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür, Sanat, Turizm Komitesi Başkanı ve Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, Biga Kent Konseyi Kültür Sanat ve Eko Turizm Başkanı Ergün Erkap, Işıkeli Muhtarı Emin Aktaş, Biga Pomak Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı İrfan Çınar, Işıkeli Nohut Kahvesi İşletme sahibi Cemil Kısa, Kent Konseyi Genel Sekreteri Erdoğan Başer Işıkeli Köyü’nde incelemelerde bulundu.

Uzun yıllardan beri Biga’ya gelenlerin uğrak noktası olan Işıkeli Köyü, Meydandaki Kadınlar Kültür Evi, büyük meşe ağacının altında nohut kahvesi, doğal kaynak tatlı suyu, oğlak çevirmesi, tesisi hazır olan ve yakında açılacak Biga Pomak Kültür Evi, dağ çileği davulgası, doğa güzelliklerinden köye çok yakın olan şelalesi ve mağarası, kış aylarının vazgeçilmezi karda ızgarada sucuk ile Biga’nın Uludağ’ı Işıkeli’nde ilgililer istişarelerde bulundu.

Turizm rotaları üzerine çalışmalar yapan Biga Kent Konseyi, ilgililer ile iletişim halinde alanlarda incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Daha önceleri Işıkeli şelalesine köyden yürüyen çalışma grubu, yürüyüş güzergahında yer alan mağarayı incelemek üzere Işıkeli’ndeydi. Işıkeli Muhtarı Köyde caminin çok yakınında bulunan mağaranın içinde 3 odacık olduğunu belirtti.

Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı “Ergün Erkap Başkanlığındaki Çalışma Grubumuzun hazırladığı taslak metin, her gün ilaveleri ile güncellenmektedir. Taslak Metin hakkında Kamu Kurum Temsilcilerimizin, Odaların, Sivil toplum kuruluşlarının, Muhtarların, ilgili işletmelerin görüşlerini almak üzere son haftalarda 94 noktaya teslim ettik ve etmeye devam ediyoruz. Taslak metne Biga Kent Konsey Facebook adresimizden ulaşabilirsiniz. Tüm halkımızı İlçemize ekonomik değer katacak olan turizm çalışmalarımıza katılmaya davet ediyorum ” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu