Yerel

Biga TSO’dan Alman-Türk TSO Ziyareti

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Başkanı Şadan Doğan ve beraberindeki heyet, Almanya’ya ihracat yapan Oda üyesi işletmelerin sorunlarına çözüm aramak amacıyla 25 Ekim 2021 Pazartesi günü İstanbul’da bulunan Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ve Genel Sekreter Mustafa Mutlu ile Biga TSO mobilya üretimi ve ihracatçısı firma yetkililerinden oluşan heyete Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Thilo Pahl ve Genel Müdür Yardımcısı Zafer Koç tarafından kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi.

Almanya’nın Türkiye’nin en önemli ticaret ortağı ve aynı zamanda en önemli yatırımcı ülke olduğunu belirterek sözlerine başlayan Başkan Doğan, Çanakkale 1915 Köprüsü başta olmak üzere bölgede devam eden yatırımlar ile var olan çeşitli yatırımlardan ve yatırım olanakları hakkında bilgiler verdi. Alman-Türk TSO ve Almanya Konsolosluk heyetini Biga’ya davet eden Doğan konuşmasında devamla Oda üyelerinin Almanya Federal Cumhuriyeti’ne yapmış oldukları ihracatta ve ticari faaliyetlerinde karşılaşmış oldukları ticari vize, Almanya’da şirket kurulumu ve nakliye konularında yaşamış oldukları sorunları aktardı.

Alman-Türk TSO’ya üyelik ve avantajlarının da ele alındığı toplantı karşılıklı ziyaretlerin artarak devam etmesi dilekleriyle son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu