Yerel

Biga TSO Haziran Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2022 yılı Haziran ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında 14 Haziran 2022 Salı günü saat 18.45’te Oda hizmet binasında bulunan Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Meclis Başkanı Akyıl toplantının başında Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından hazırlanan ekonomik verileri paylaştı. Akyıl ayrıca, kredi kartı ödemeleri ile ilgili yapılan düzenlemeden söz ettiği konuşmasında özellikle son dönemde enerji ve akaryakıt maliyetlerinde meydana gelen artışların sanayi üretimini olumsuz etkilediğini belirtti.

Toplantının birinci gündem maddesi gereği Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mayıs ayı gelir-gider durumu okundu, ikinci gündem maddesinde ise hesapları inceleme komisyonunun raporu görüşüldü ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır; 2022 yılı Mayıs ayı içerisinde Oda tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgiler paylaştı. Başarır, Oda olarak TOBB’a başvurduklarını ve Odanın bünyesinde “Sayısal Takograf – Dijital Ehliyet” hizmeti verilmesi için girişimde bulunulduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu