Yerel

Biga Kızılay, SMA’lı Ahmet Alp’in Yanında!

Türk Kızılay Biga Şubesi, SMA Tip 1 hastası Ahmet Alp Güven’in tedavisi için başlatılan yardım kampanyasına Kızılay’ın 153. yıldönümüne özel 153 gemiyle destek verdi.

Biga’nın Kemer Köyü’nde yaşayan Recep-Bahar Güven ailesinin oğulları 18 aylık Ahmet Alp SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele ederken, zolgensma tedavisi için başlatılan yardım kampanyasına destek sürüyor. Bu kapsamda Çanakkale Valiliği tarafından da bağış toplanması için izin verilen Ahmet Alp’e bir umut da Türk Kızılay Biga Şubesi oldu. Biga Kızılay, Türk Kızılay’ının kuruluşunun 153. yıl dönümüne özel 153 sembolik gemi yardımı yaparak 7.650 TL’yi Ahmet Alp için açılan yardım hesabına yatırdı.

Türk Kızılay Biga Şubesi, Recep-Bahar Güven ailesini Kemer’deki evinde ziyaret ederek hem Ahmet Alp’in sağlık durumu hakkında bilgi aldı hem de verdiği desteği aileye bildirdi.

Türk Kızılay Biga Şubesi’nden yapılan açıklamada, “SMA Tip 1 hastası Ahmet Alp yavrumuzun zolgensma tedavisi için başlatılan kampanyaya biz de destek olduk. Kızılay olarak her zaman Güven ailesinin yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm hayırseverlerimizi Çanakkale Valiliği tarafından da izin verilen kampanyaya yardımda bulunarak Ahmet Alp’e umut olmaya davet ediyoruz. Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu