Yerel

Biga Kentsel Dönüşümün Öncüsü Olacak

Biga Belediyesi bölgedeki kentsel dönüşümün öncüsü olma hedefinde ilerliyor.

Biga Belediyesi bölgede kentsel dönüşümün öncüsü olma hedefi ile “Biga İlçesi Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesinin Hazırlanması” işi kapsamında 4 aşamadan oluşan projenin 1. aşaması olan “Ortofoto Haritaların Üretilmesi” işi tamamladı.

Projenin 2. aşaması olan “Kent Bütününün Analizi ve Verilerin Toplanması” işinde gelinen son durum hakkında Biga Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen istişare toplantısına Kentsev Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı Başkan Vekili Dr. Haldun Ersen, Mekansal Planlama Genel Müdürü Ali Kemal Şahinsoy ve ekibi, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Şirin Turan katılım sağladı.

Ekim ayında tamamlanması öngörülen “Biga İlçesi Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesinin Hazırlanması” işi sonrasında Biga Belediyesi öncülüğünde “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm” başlıklı ‘Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ yapılması planlandı. Yapılacak toplantıya Biga Halkı, Biga’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, Proje Ofisleri, Müteahhitlik Firmaları davet edilerek kentsel dönüşümün önemi hakkında detaylı bir sunum yapılacak.

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamalarda, hedefin Biga genelinde kentsel dönüşümü hızlandırarak olası afetlere karşı yapıları yenilemek ve yaşanabilir Biga’yı inşaa etmek olduğu bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu