Yerel

Biga Dernekler Platformu Toplantılarını Tekrar Yapmaya Başladı..

Mayıs 2017 tarihinde birçok dernek bir araya gelerek Biga Dernekler Platformunu oluşturan dernekler uzun pandemi süreci sonrası tekrar toplantı düzenleyerek bir araya geldi.

Yapılan toplantıya, Biga Pomaklar Derneği Başkanı İrfan Çınar, Biga Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak, Biga Bosna Hersek Kültür Derneği Başkanı Süleyman Duran, Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer, Biga Kafkas Kültürü Derneği Başkanı Caner Şık, Biga Motosiklet ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Recep Duran katılım sağladı.

Toplantıda öncelikle platforma katılım sağlamak isteyen Biga Kafkas Kültür Derneği katılım işlemi sağlandı. Daha sonra dönem başkanlığı için önerilen Biga Pomaklar Kültür Derneği ve Başkanı İrfan Çınar 3 aylık olarak dönem başkanlığı oylanarak oy birliği ile kabul edildi.

3 aylık dönem başkanlığı için seçilen başkan İrfan Çınar, Dernekler Platformu’nun pandemi dönemi öncesi gerçekleştirdiği ve üzerinden çalıştığı konuları hatırlamak ve bilgi tazelemek amacıyla gözden geçirerek Platform üyelerine bilgi sundu.

Yapılan bu çalışmalar ve projeler şöyle;

-Biga’nın ihtiyacı olan Eko Turizm çalışmaları kapsamında Biga’nın STK ve Kamu Kurum kuruluşlarıyla toplantı, bilgilendirme yazışmalar hakkında bilgi verildi.

-Platform dâhil dernek üyelerinin toplam üye profili 1500 den fazla kişiye, Biga da yüzden fazla esnaflara indirim sözleşmeleri imzalaması ve indirim kartları konusunda yapılan çalışmalar anlatıldı.

-Yine Biga öğrencilerinin bilgilerinin olmadığı düşünülerek Biga değerleri tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları Kapsamında “Biga Kültür Elçileri” projesiyle öğrencilere anket uygulanarak ve geziler düzenleyerek bu kültürel ve tarihi değerlerimizin öğrenciler tarafından tanınması sağlandığı proje hakkında bilgiler verildi.

Toplantının sonuç bölümünde ise Biga Dernekler Platformu olarak gelecekte yapılacak proje ve çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı. Biga Dernekler Platformu Başkan ve Dernek Başkanlarıyla birlikte Biga için ve Biga STK’ları için çalışmalarına devam edeceği vurgulanarak toplantı sonlandırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu