Yerel

Biga Belediyesi, Muharrem Ayı Vesilesiyle Aşure Dağıtımı Gerçekleştirdi

Biga Belediyesi, geleneksel olarak her yıl Muharrem ayında düzenlediği anlamlı etkinlik kapsamında ilçe merkezinde bulunan birçok noktada aşure dağıtımında bulundu.

Etkinlikte, ilçe merkezinde bulunan birçok noktada Bigalılara aşure ikram edildi. Geleneksel tatlıyı paylaşmanın yanı sıra, etkinliğe katılan vatandaşlar arasında samimi bir atmosfer oluştu.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve meclis üyeleri de bu anlamlı etkinliğe katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Muharrem ayının bereketini ve birlik duygusunu yaşamak adına her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz aşure dağıtımı etkinliğimize katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını ve Aşure Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Birlik ve beraberlik içinde nice güzel etkinliklerde bir araya gelmeyi diliyorum” dedi.

Etkinliğe katılan Bigalılar da belediyenin bu tür etkinliklerle toplumda dayanışma ve kaynaşmayı sağlamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu