Yerel

Biga Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Biga Belediyesi’nin 2023 yılı Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Biga Belediye Meclisi Ağustos 2023 ayı Olağan Meclis Toplantısı 01 Ağustos Salı günü saat 16:00’da Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıya, siyasi parti temsilcileri, belediye müdürleri, muhtarlar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda görüşülen gündem maddeleri oy çokluğu kabul edildi. Toplantının gündem maddelerinden biri kreş ücret tarifesinin yeniden tespiti oldu. Biga Belediyesi tarafından işletilen Atatürk Kültür Merkezi, Hamdi Gençoğlu ve Eczacı Zübeyde Aydın Kreşlerinin 2023-2024 öğretim yılında uygulanacak olan ücretin belirlenmesi için Plan Bütçe Komisyonu’na havalesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Toplantının gündem maddelerinden biri de özel toplu taşıma yönetmeliğiyle ilgili değişiklik talebi görüşülmesi oldu. Biga Belediyesi özel toplu taşıma yönetmeliğinde bulunan araçların servislerde kullanılabileceği en fazla 8 olan yaşın 12 olarak değiştirilmesi oy çokluğuyla kabul edildi. Uygulama yönetmeliğinde bulunan Biga Belediyesi servis araçlarının kullanılabileceği en fazla yaşını 10 olarak belirlenen yaşın 15 olarak değiştirilmesi, servis araç olarak çalışan araçların servis aracı uygunluk belgeleri istenmesi halinde 18 koltuk altı araçlarda yaşın 12’den 15’e, 18 koltuk ve üzeri olan araçlarda 15 olan yaş sınırının 18 olarak değiştirilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu