Yerel

Belediye Başkanından TSO’ya Ahilik Haftası Ziyareti

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, bu yıl 14-20 Eylül 2020 tarihlerinde 33’ncüsü kutlanan Ahilik Haftası çerçevesinde 17 Eylül 2020 Perşembe günü saat 15.00’te Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Başkan Erdoğan’ı Biga TSO’ya gelişlerinde Meclis Başkanı Melih Akyıl ve Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır ile Genel Sekreter Mustafa Mutlu karşıladı.

Akyıl; “Tüm esnafımızın ve tacirlerimizin Ahilik Haftası kutlu olsun”

Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl; “Ahilik haftası tüm esnafımız ve tüccarlarımız için kutlu olsun. Öncelikle Ahiliğin ne demek olduğunu iyi bilmek gerekir. Günümüzdeki meslek odalarına benzer işlevleri olan Ahilik, iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin ve yardımseverliğin kısacası bütün güzel huyların birleştiği bir düzendir.

Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olan tacir, sanayici, esnaf ve sanatkârlarımız, ülkemizin hemen her bölgesinde kurdukları meslek kuruluşlarıyla sosyo-ekonomik hayata rehberlik etmeye devam edecektir. Ayrıca vicdanlara hitabeden Ahilik geleneği, meslek erbabı insanlarımız aracılığıyla, geçmişten geleceğe ışık tutmaya devam edecektir.

Son olarak bu anlamlı haftada belirtmek istediğim en önemli husus birlik ve beraberliğimizin daim olmasıdır.” dedi.

Ziyaretin sonunda Biga Belediye Başkanı Erdoğan tarafından Biga TSO Meclis Başkanı Akyıl’a Ahi Evran heykeli takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu