Yerel

Başkan S.Kaya Üzen GTİ Olağan Genel Kuruluna Katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğünde 2005 yılında kurulan ve Çanakkale Ticaret Borsasının da iştirakçi olarak yer aldığı Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) 2020 yılı Olağan Genel Kurulu, 16 Mart 2021 Salı günü saat:14.00’te Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler Ankara’da gerçekleştirildi.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya ÜZEN, hem Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen hem de Başkanlığını yaptığı Umat Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic.A.Ş.’yi temsilen Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) Genel Kuruluna katıldı.

Parmaksız, GTİ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yeniden Seçildi

Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) A.Ş’nin seçimli gerçekleşen Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na tek aday olarak önerilen Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız yeniden GTİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Genel Kurulda 3 yıl süre ile Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen M. Arif Parmaksız, GTİ’nin kısa zamanda çok büyük ve önemli hizmetlere imza attığını belirterek, “Başta TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarıma ve bize bu konuda güvenen ve gücümüze güç katan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

GTİ Genel Kurulu ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, “Gümrük ve Turizm İşletmeleri, birliğimizin öncülüğünde kurulmuş olup 2005 yılından beri faaliyet gösteren bir şirket. 137 oda ve borsanın katılımıyla kurulan şirket yıllar geçtikçe ülke ekonomimiz açısından stratejik bir hale gelmiştir. Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından ülkemize dünyanın en güzel gümrük kapıları kazandırıldı. İhracatçımızın, üreticimizin, sanayicimizin gümrük kapılarında yaşadığı sıkıntılar giderilip daha güzel ve modern şartlarda gümrük şartlarına sahip olabilmeleri sağlandı. Yapılan projelerle Gümrük Tesislerimizin modernize edilmesi ile sınır geçiş süreleri azaltılmış, bu sayede de dış ticaretin kolaylaştırılması sağlanmıştır” diye konuştu.

Başkan Üzen son olarak; GTİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız ve Yönetim Kurulu üyelerine bugüne kadar yapmış oldukları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ederek, yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu