Yerel

Başkan Doğan’dan 18 Mart Mesajı

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, “Türk ve dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri olduğu kadar; inancın, azmin ve kararlılığın da en büyük simgesidir.” dedi.
 
Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “İmkânsızlıklar içinde çok büyük fedakârlıklar ile kazanılan bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu vermiş; şartlar ne kadar zor olursa olsun milletimizin birlik ve beraberlikle neleri başarabileceğini göstermiştir.
 
Bugün bizlere düşen görev; Atalarımızın kanlarıyla sulayarak bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak, bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi korumak, milli değerlerimize sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere emanet etmektir.
 
Milletimiz bu var olma mücadelesinde, vatan savunması ve bağımsızlık söz konusu olduğunda tek vücut olarak neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır. Ülkemizin bu günlere ulaşması için sayısız zorluklara göğüs gerilmiştir. Milletimizin her ferdi, şehitlerimizin bıraktığı emanetin değerinin şuuru içindedir.
 
Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıyacağız. Bu savaşta tüm dünya Anadolu insanının cesaret ve iradesine şahitlik etmiştir.
 
Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.
 
Ruhlarınız şâd olsun.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu