Yerel

‘Avans’ Üreticileri Sevindirdi

Biga Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Güray Ergün ve Meclis Başkanı Taner Kömürcü Trakya Birliğe bağlı 281 Sayılı Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tınaz’ ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı M.Güray Ergün ve Meclis Başkanı Taner Kömürcü geçtiğimiz günlerde Trakya Birliğin açıkladığı avans niteliğindeki ayçiçek alım fiyatının yaklaşık 25.000 dekarlık bir alanda ekim gerçekleştiren ayçiçek üreticilerini sevindirdiğini, üretimin devamı açısından oldukça tatminkar olan bu fiyatın üretici örgütlerinin önemini bir kere daha ortaya koyduğunu belirtti. Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tınaz’ da ilçede hasadı yapılan ayçiçeklerin yağ oranlarının ülke ortalamasının üstünde olduğunu, Trakya Birlik olarak üreticiyi koruyacak, hatta önemli bir gelir elde edecekleri bir fiyat açıkladıklarını söyleyerek üreticilerin güvenini boşa çıkarmadıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Kooperatif Müdürü Emre Yeşilgölden’ de ödemeleri hızla yaptıklarını belirterek Trakya Birliğin açıkladığı fiyatın “Avans” niteliğinde olduğuna bir kere daha dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu