Yerel

Atmaca’dan Köylere Ziyaret

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca Biga köylerine ziyaretlerine devam ediyor. Hisarlı, Balıklıçeşme, Çeşmealtı ve Kalafat köylerinde incelemelerde bulunan Atmaca işletmeleri de ziyaret etti.

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca İlk olarak Gıda Kontrolörleri Semih Aydın ve Güvenç Çilli ile birlikte Hisarlı Köyünde İlhan Koca’ya ait biber işleme tesisinde, bir adım sonrası markalaşma, market reyonlarında yerini alma adına yapılacak işlemler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Balıklıçeşme Köyünde Serbest Veteriner Hekimlik faaliyetinde bulunan aynı zamanda hayvansal ve tarımsal üretim yapan Veteriner Hekim Fikret Savaş ziyaret edilerek, hizmet verdiği bölgedeki işletmelerde karşılaştığı hayvancılık sorunları ile tarımsal ve hayvansal üretimine dair karşılıklı görüşüldü.

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca sonrasında Ziraat Mühendisleri Şener Kılıç, Semih Baybura ve Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Volkan Can ile birlikte Çeşmealtı Köyüne giderek, üreticiler ile görüşmüş, Levent Motorcu ile Arif Harmancı’nın %75 hibeli teslim ettiği soya + mısır tohumlarının ekiliş alanlarında kontrol gerçekleştirildi, Emre Harmancı ve Levent Motorcu’ dan üretimlerine dair bilgiler alındı.

Son olarak Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca Kalafat Köyüne giderek Özkan Yel’ e ait soya + mısır ekilişi yapılan tarlalarında incelemelerde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu