Yerel

Atmaca İncelemelerine Devam Ediyor

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Kocagür Köyü’ne giderek Recep – Furkan Sezer kardeşlerin hayvan işletmesi ile tarımsal faaliyetlerini ziyaret etti. Bakanlıkça proje kapsamında %75 hibeli teslimi yapılan soya ve mısır tohumlarının ekim işlerine refakat etti,  tarımsal ve hayvansal üretimleri hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular.

Atmaca, Ziraat Mühendisleri Semra Tekay ve Şener Kılıç ile birlikte Bozlar köyü’nde bakla hasadını inceledi. Domates, karpuz tarlalarında ve köyde bu yıl ilk defa büyük alanda (100 dekar) üretimi yapılan acı (topi) biber tarlasında incelemelerde bulundular.

Muhtar, kooperatif başkanı ve üreticiler ile tarımsal ve hayvansal üretimleri ile ilgili görüşerek, özellikle bazı domates tarlalarında görülen eksiklikleri bildirdiler.

Fevzi Atmaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ziraat Mühendisi Mustafa Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Sepici ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ile belde de yapımı süren projeler ile yapılabilecek projeler ile ilgili olarak istişarelerde bulundular.

Hayvan Sağlığı personelleri Kurban Bayramı öncesi küpeleme işlemlerine devam ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu