Yerel

Akyıldırım’dan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

İYİ Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Akyıldırım mesajında “Değerli çiftçi kardeşlerim özellikle Tarım cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için çok önemliydi. Atatürk kalkınmanın sanayi ile beraber tarımla mümkün olacağını söylerdi. Bunun içinde Mustafa Kemal Atatürk tarımın önemine işaret ederek;  ‘Milli ekonominin temeli tarımdır. Bunun içindir ki tarımda kalkınmaya büyük önem vermekteyiz. Köylere kadar yayılacak programlı ve pratik çalışmalar bu amaca yayılmayı kolaylaştıracaktır.’ Demiştir.

Tarım, insanlık tarihinin başlangıcından bu yana en önemli geçim kaynağı olması nedeniyle tarıma önem veren ülkelerde dışa bağımlılık söz konusu olmamıştır.

Tarım bir ülkenin ana kaynağıdır. Hem gelir kaynağı olarak hem de gıda ihtiyaçlarını uygun şekilde karşılaması yapılan tarımla orantılıdır.

Bir tarım ülkesinde yaşadığımızın farkına varmadığımız sürece yoksulluk ve sefalet ülke insanının kaderi olacaktır.

Bundan dolayı her 14 Mayıs’ta Dünya Çiftçiler Günü’nde beslenmemiz için gerekli tarım ürünleri üreten çiftçilerimizin bağ, bahçe ve tarlada nasıl zor şartlar altında çalıştıkları hatırlatılarak onların haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesine dikkat çekmek için etkinlikler yapılmaktadır. Ama ne yazık ki yapılan etkinlikler günün bitmesiyle unutulmaktadır.

Bir tarım üleşinde tarımla uğraşan çiftçilerimize mutlaka sahip çıkılmalı ve devlet desteğiyle tarım ve hayvancılık yeniden ayağa kaldırılmalıdır. Yeniden, dünyada kendi kendisine yeten ülke durumuna gelmek zorundayız. Bu da tarıma ve tarımla uğraşanlara sahip çıkmakla mümkündür. İYİ Partinin en önemli hedeflerinden birisi de tarımla beraber hayvancılığın yeniden iyileştirilmesi ve Türk Çiftçisinin yaptığı üretime gereken desteği verilmesidir. İnşallah iktidarımızda bunu gerçekleştireceğiz.

Yaşamın devam edebilmesi için, yoksulluğun yok olması için, tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan çiftçilerilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.” Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu