Yerel

Akyıldırım’dan 18 Mart Mesajı

İyi Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferini Kutlama Yıldönümü Mesajı yayımladı.

Akyıldırım’ın mesajı ise şöyle:

Sevgili Gençlerimiz, Değerli Hemşerilerim;

Sözlerime öncelikle  “Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkâr edemez” diyen Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, Çanakkale’de destanlar yazan, Kurtuluş Savaşında düşmanları sürüp yurdumuzdan atan, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için yurt içinde ve yurt dışında kalleşçe vurulup bir gül bahçesine girer gibi toprağa giren ölümsüz şehitlerimize rahmet dileyerek ve anıları önünde saygıyla eğilerek başlamak istedim.

Öncelikle bilmeliyiz ki; Çanakkale, aynı inancı paylaşan, aynı kıbleye yönelen, dili farklıda olsa inancı ve imanı ortak olan tek düşünceleri yaşadıkları toprağa düşman çizmesinin basmaması dileği olan ve bunun için seve seve ölüme koşanların destanlaştığı ve kardeşlik duygusunun doya doya yaşandığı yerdir.

Çanakkale Türk Milletinin ortak ruhudur!

Çanakkale ruhu, bizim inanç değerlerimizle, milli değerlerimizle yoğrulan ruhumuzdur.

Bundan dolayıdır ki orada bulunan her vatan evladı şehit olacağını bile bile düşmana saldırmıştır.

Orada ki vatan evlatları, savaştığı düşmanının yaralısına bile merhamet göstererek bir yudum suyunu, bir lokmasını paylaşacak kadar yaşatma sevdası ile doluydu. Önce yaşatmayı istiyordu. Onun tek derdi vardı vatanına “namahrem bir elin” sürülmemesiydi.

 Çanakkale Ruhu yaşamak için değil, yaşatmak için mücadele verenlerin destanının adıdır.

Bu Ruhu anlamak için her Mehmetçiğin şahadet öyküsünü, her gazinin yaşadıklarını iyi bilmemiz gerekmektedir.

Çanakkale ruhu, bizim milli ve manevi değerlerimizle yoğrulan ruhumuzun adıdır. Bunun içinde kişisel çıkar yoktur, bunun içinde maddi beklenti yoktur, bunun içinde yaşamak arzusu yoktur.

Bu ruhun içinde kendisinden sonra gelenleri yaşatmak arzusu vardır, bunun içinde gidip te dönmemek vardır, bu ruhun içinde dünyadan çok ahreti arzulamak vardı.

Bu ruhun içinde özgür bir vatanda şehit olarak yatma arzusu vardı.

Bu ruhun içinde adına vatan dediğimiz topraklarımızda, bayrağımız altında özgürce yaşamak vardı.

Çanakkale Savaşları, Türk milletinin yok edilemeyeceğinin ispatı ve Türklüğün şahlanışıdır.

Çanakkale Zaferi Milli Mücadelenin başlangıcı, cumhuriyetimizin önsözüdür.

Çanakkale’de Mustafa Kemal’in emrinde ölüme meydan okuyan ve geriye dönmeyi düşünmeyen kahramanlar, Türklüğün yeniden doğuş destanını bu topraklarda yazmışlardı.

O kahramanlar, güven ve inançla nelerin yapılabileceğini, imkânsızlıkların zafere nasıl dönüştürülebileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir.

Emperyalist güçlere karşı verilen savaşla kazanılan zafer sonucunda cumhuriyetimizin önsözünün yazıldığı Çanakkale Zaferimizin 106.Yılını gururla kutluyor ve aynı zamanda Şehitlerimizi Anma Günümüz olan bugün tüm şehitlerimizi, Çanakkale Kahramanı Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun,

Türk Milletinin kazandığı tüm zaferler kutlu olsun.

 “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu