Siyaset

AK Parti İl Yönetimi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

AK Parti Çanakkale İl Yönetimi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda şu açıklamalara yer verildi.

“AK Parti bir kadro hareketidir, erdemliler hareketi ile gönüllere girmeyi şiar edinmiş ve şahısların enaniyetlerinden ari, ben merkezli değil biz olabilmeyi başarmış bir partidir.

AK Parti; Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın
‘’gönül seferberliği’’ dediği anda, 7 günde 9 bin Çanakkaleli hemşehrimizin üye koçanına imza attığı partidir.

Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan haricindeki herkesin tartışılabilir olduğu partimizde şahıslar değil; Büyük Türkiye’nin en güçlü teşkilatına sahip partimizin iktidarıyla sağladığı hizmetleri ve devletimizin âlî menfaatleri esas alınır.

Hamd olsun ki, istisnasız girdiği tüm seçimleri kazanmış ve aziz milletimizin teveccühüne mashar olmuş bir partinin mensuplarıyız. Bu sebeple AK kadrolarda yer almak tabi ki de bir ayrıcalıktır ancak  edata  bir bayrak yarışı anlayışıyla çalışan AK Kadrolarımız; süreç içerisinde kendini yeniler ve gönüllü olan herkese bu hizmet halkasında yer vermeye çalışır. Tam da bu yönüyle partimiz, aziz milletimize mal olmuş, milletimizin partisi olmuştur.

Tüm kongrelerimizde defaten dile getirdik ve bu süreçte de yaşadık;      AK Parti kadroları yenilenir, tazelenir ve heyecanla yoluna devam eder. Partililerimizin eskisi yenisi olmaz, dün de hizmet eden AK Partilidir, bugün de… Nitekim İl kongremizde yerini başka bir AK Parti sevdalısı kardeşimize devreden arkadaşlarımız, yeni dönemde de partimizin çeşitli kurul ve komisyonlarında görev alarak katkı sağlamaya ve kutlu davasına hizmet etmeye devam ediyor.

20 Ocak 2021 tarihinde hafta içi olmasına, pandemiye ve herkesin iş anlamında yoğun olduğu bir saat dilimi olmasına rağmen, şu ana kadar ki en yüksek delege katılımıyla 7. Olağan İl Kongremizi gerçekleştirdik.
2023 ve 2024 seçimlerine hazırlanacak olan bu kadro inşallah devletimizin 2023, 2051 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi adına üzerine düşeni yapmak için var gücüyle çalışmaya devam edecek.

Yakın bir zamanda gerçekleştireceğimiz; İl Kadın ve İl Gençlik Kolları kongrelerimiz ile birlikte kongre ve teşkilatlanma dönemlerini geride bırakıyoruz. 12 ilçe, 11 belde, 576 köyümüzün toplamında 1400 sandığa gidecek ve tek tek vatandaşlarımıza dokunmaya devam edeceğiz.

Şehrimize yeni dönemde hizmet edecek olan bu kıymetli kadromuzu oluştururken, her zamanki gibi belli kriter ve usullerden taviz vermedik.

Yönetim kurulumuzun; 12’si bayan, ki bu hanım kardeşlerimizden 1’i önceki dönem Kadın Kolları İl Başkanımız, 1’i Belediye Meclisinde Grup Başkanvekilimiz. Bu kıymetli tabloya göre yönetimimizin 3’te 1’i hanım kardeşlerimizden oluşmaktadır. Ayrıca 35 yaş altı 11 genç arkadaşımız var. Bu anlamda il yönetim kurulumuzun yüzde 30’u genç kardeşlerimizden oluşmaktadır. Bu tablo; AK Parti’nin gençlere ve kadınlara verdiği önemi net bir şekilde bir kez daha ortaya koymaktadır.

Gençlik Kolları kademesinde yetişmiş sonrasında çeşitli kademe ve görevlerde davasına hizmet etmiş bir kardeşiniz olarak altını çizerek ifade etmek istiyorum ki; İl Yönetimi kadromuzda Kadın Kolları ve Gençlik Kolları kademelerimizde yetişmiş ve hizmet etmiş kardeşlerimiz şimdi de partimizin başka bir kademesinde partisine, davasına ve kentine hizmet ediyor. Bu tablo; AK Parti’nin ayrıcalıklı bir parti olduğunun da başka bir ispatıdır.

Ayrıca kadromuzda; geçmiş dönemde partimiz teşkilatlarında ilçe başkanlığı, belde başkanlığı, il genel ve belediye meclisi üyeliği, il kadın kolları başkanlığı görevlerini ifa etmiş kardeşlerimiz bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra kentimizin demografik yapısı ve dinamiklerini de gözeterek oluşturduğumuz ekibimizde; STK temsiliyeti, avukat, mali müşavir, esnaf, iş insanı, mühendis, kadın ve genç girişimci kardeşlerimize ilave olarak engelli kardeşlerimizle birlikte STK anlamında çalışmalarda bulunan, çeşitli uluslar arası müsabakalarda göğsümüzü kabartmış bir milli sporcumuz da bulunmaktadır.

Sizlerin huzurunda; geçtiğimiz dönemlerde il ve ilçe teşkilatlarımızda görev almış partimizin kurucu üyelerine, göreve geldiğimiz günden bugüne destekleri ile her daim yanımızda olan kıymetli Grup başkanvekilimiz Sn. Bülent Turan ve KK Genel Başkan Yardımcımız/milletvekilimiz Sn. Jülide İskenderoğluna, yine kademelerimizin geçmiş dönem başkanlarına, yöneticilerine, milletvekillerimize ve dahi teşkilatımıza emek vermiş, yüreği AK Parti ile atan tüm büyüklerimiz ve kardeşlerimize emeklerinden ötürü şükranlarımıza sunar ve yeni dönemde birlikte hizmet edeceğimiz kıymetli yol arkadaşlarımı sizlerle tanıştırmaktan onur duyarım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu