Yerel

3 Ayrı Suça 3 Ayrı Operasyon…

“Pandemide Kumar,  Toplam Kırk Bin TL Ceza…”

18.02.2021 tarihinde Çanakkale‘nin Kemalpaşa Mahallesinde büyük çaplı kumar oynatıldığı ihbarını değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce ivedilikle çalışmalara başlanılarak adli makamlardan gerekli izinler alındı ve belirlenen adrese yapılan operasyonla kumarhaneye çevrildiği belirlenen adreste kimlikleri tespit edilen 18 kişiye suçüstü yapıldı.

Poker masaları kurularak kumarhaneye çevrildiği anlaşılan ikamette yapılan adli aramada 6200 TL ve 1142 Amerikan Doları nakit para ile 286 Adet Poker Pulu ve 35 Deste Poker Kağıdı ile kumar oyununda kullanılan sair malzemeler ve içeriğinde isim ve para bilgileri tutulduğu belirlenen hesap defterlerine ekiplerce el konuldu.

Yapılan çalışma neticesi Kumar Oynamak İçin Yer ve İmkan Sağladığı belirlenen 2 şahıs ile Kıbrıs’tan Kurpiyerlik yapmak üzere getirildiği anlaşılan 3 şahsa adli işlem başlatılarak, diğer şahıslara Kumar Oynamak ve Pandemi Tedbirlerine aykırılıktan toplamda 40.248,00 TL idari yaptırım düzenlendi.

“Tarihi Eser Kaçakçısı Şahıs Firarda…”

Bir başka operasyonda ise Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Çanakkale ‘de Tarihi Eser Kaçakçılığının önlenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarda;

 19.02.2021 günü Lapseki’nin Yeniceköy Köyünde şahsa ait arazide yapılan arama neticesinde;

Müze Müdürlüğü görevlilerince yapılan ön değerlendirmede, üzerinde Grekçe diline ait yazılar bulunan yaklaşık 114×33 cm ebatında M.Ö 1.yüzyıla ait tarihi eser olduğu değerlendirilen mezar steli Cumhuriyet Savcısı’nın talimatına istinaden Müze Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmek üzere ekiplerce el konuldu.

Şüpheli Ö.B isimli şahıs 2863 SKM suçundan Firari olup, yakalama çalışmaları devam etmekte.

“Dolandırıcılara Da Geçit Yok”

19.02.2021 günü Çanakkale‘nin Cevatpaşa Mahallesinde ikamet eden müşteki M.U.’un kendisini Polis olarak tanıtan kişilerce dolandırıldığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince ivedilikle çalışmaya başlanıldı.

Şüphelilerin müştekiyi olaydan üç gün önceden başlayarak aradıkları ve yönlendirmeleri neticesi 34.305 Euro nakit para ile 35.800 TL değerinde ziynet eşyasının alınmak suretiyle dolandırıldığının anlaşılması üzerine elde edilen tüm deliller titizlikle değerlendirildi ve  şüpheli olabilecek muhtemel tüm araç ve şahıs incelemeleri ile olayın faillerinden olduğu tespit edilen Y. F.(1982 Suriye Uyruklu) isimli şüpheli şahıs Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince  yapılan ortak operasyonla 21.02.2021 tarihinde İstanbul Esenyurt ilçesinde yakalanarak Çanakkale’ye intikal ettirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu