Yerel

Bigalılar Derneği Şehitleri Unutmadı

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde bulunan Zeytinburnu Çanakkale Bigalılar Derneği, her yıl olduğu gibi bu yılda şehitleri unutmadı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü kapsamında Zeytinburnu Beştelsiz Cami’sinde mevlidi şerif okutularak vatandaşlara pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu.

Ülkemizde her yıl 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden biri de İstanbul’da ikamet eden Çanakkale Bigalı vatandaşlar tarafından gerçekleştirildi. 1991 yılında İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde kurulan Zeytinburnu Çanakkale Bigalılar Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da şehitleri unutmadı. 19 Mart Pazar günü Zeytinburnu Beştelsiz Cami’sinde şehitlerimiz için okutulan mevlidi şerifin ardından katılım gösteren tüm vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

Konuyla ilgili ikram dağıtımı görevini üstlenen gönüllülerden İbrahim Çakar, “Kuruluş yılımızdan itibaren gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizi bu sene de başarıyla tamamladık. Her yıl olduğu gibi bu sene de şehitlerimiz için mevlidimizi okuttuk. Katılım sağlayanlar pilav, ayran ve tatlı ikramlarında bulunduk. Vatandaşımızın ilgisi de oldukça yüksek. Hem Çanakkale Şehitleri hem de depremde hayatını kaybeden depremzedelerimiz için okutulan mevlide katkı sunan ve katılan tüm hemşerilerime kendi adıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu