Yerel

Zehirlenme Vakaları Sonrası Tavuk Dönerciler Bilgilendirildi

Geçtiğimiz hafta Biga’da yaşanan zehirlenme vakaları sonrası Biga Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü harekete geçti. Bugün Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ile Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda, Biga’da tavuk döner üreticilerine yönelik bilgilendirme çalışması yapıldı.

Geçtiğimiz hafta Biga’da yaşanan zehirlenme vakaları sonrası Biga Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü harekete geçti. Bugün Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ile Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda, Biga’da tavuk döner üreticilerine yönelik bilgilendirme çalışması yapıldı. Yaşanan zehirlenme vakaları sonrası soruşturmanın seyri hakkında bilgi edinilemezken, ilgili işletmenin üretim malzemelerinin mühürlendiği öğrenildi.

Ne Olmuştu?

Biga Devlet Hastanesi’ne karın ağrısı, kusma ve ishal şikâyetiyle yapılan başvuruların ardından 41 vatandaş tedavi altına alınmıştı. Tedavileri tamamlanan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olması nedeniyle taburcu edilmişlerdi. Gıda zehirlenmesi ile ilgili Biga İlçe Tarım Müdürlüğü’nün numune aldığı öğrenilmişti.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu