Eğitim

YKS’de İlk On Bine Girenlere Ödülleri Verildi

Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk on bine giren öğrencilere plaketleri ve ödülleri verildi.

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 10 bine giren öğrencilere Kaymakam Mustafa Can ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen tarafından plaket ve ödülleri verildi. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Şube Müdürleri Yusuf Yalçın, Aydoğan Aytekin, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

2020 Yükseköğretim sınavında TYT, SAY, SÖZ, EA Kategorilerinde ilk binde 1 öğrenci, İlk 5 binde 10 öğrenci, İlk 10 binde 23 öğrenci bulunmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen “Sevgili gençler öncelikle göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına şükranlarımı sunuyorum. Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin üstün gayretleri ile Biga LGS’de ve üniversiteye giriş sınavında çok ciddi bir başarı sağladı. Burada emeği geçmiş olan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Zor zamanlardan geçiyoruz, geçen yıl öncelikle bu pandemiden dolayı öğrencilerimiz belli bir süreden sonra evlerinden öğretmenlerimizin gözetiminde uzaktan eğitim gördüler, bazen ufak aksaklıklar yaşadık ama yüz yüze eğitim olmuş olsaydı bugün öğrencilerimiz daha farklı yerlerde olacaklardı ona kesinlikle inanıyorum.

2020 YKS’de TYT ile beraber toplamda 23 öğrencimizin Türkiye’de ilk 10 binde olmuş olması Biga için çok olumlu bir gelişme umarım bundan sonraki süreçte de yine aynı başarıları artarak devam eder. Emeği geçmiş olan tüm arkadaşlarıma, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize şükranlarımı sunuyorum, sayın Kaymakamımız Mustafa Can’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kaymakam Mustafa Can, ‘’Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz bu sene hem LGS hem YKS sınavı farklı bir ortamda farklı bir iklimde sınav heyecanı yaşandı. Burada bulunan öğrencilerimiz gerçekten üstün bir başarı gösterdiler değerli bir başarı kendileri adına hem aileleri adına. Hem öğretmenleri gururlandırdılar, hem okullarını gururlandırdılar. Bende öncelikle dereceye giren bu başarıyı gerçekleştiren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. İnşallah tercihlerinizde de istediğiniz bölümlere istediğiniz yerlere şehirlere gidersiniz ve hayal ettiğiniz, özlemini duyduğunuz o mesleklere kavuşursunuz diyorum.

Öğrencilerimizin bu başarısının yanında ailelerinde özellikle en başta üstün gayreti, sabrı ve emeği var, onları da tebrik ediyoruz. Yine aynı şekilde daha anaokulundan lise son sınıfa kadar emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum’’dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu