Eğitim

“YİTU İle Her Zaman Güvendeyim” Projesi İle Bölge Finallerindeler

Biga İÇDAŞ Fen Lisesi; Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova illerinden 100 projenin kabul edildiği 2204-A Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na “YİTU İle Her Zaman Güvendeyim” projesi ile Eskişehir’de düzenlenecek bölge finallerine davet edildi.

Biga İÇDAŞ Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerinden Bora Tunç Özden, Doğu Tekdur, Hasan Barış Çalışkan ve Danışman Öğretmenleri Murat Öbek ile birlikte, Kanada Kadınlar Vakfı tarafından dünyaya tanıtılan “yardım işareti” ni video görüntüleri üzerinden tespit eden bir uygulama geliştirdiler. Tübitak 2204-A Lise araştırma projeleri yarışmasında Yazılım alanında “YİTU İle Her Zaman Güvendeyim” isimli proje ile 4-7 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek olan Bölge Finallerinde Biga’yı temsil edecekler.

Biga İçdaş Fen Lisesi Öğrencilerinden Bora Tunç Özden, Doğu Tekdur, Hasan Barış Çalışkan, Danışman Öğretmenleri Murat Özbek ve Okul Müdürü Şebnem Yılmaz ile birlikte Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi. Müdür Erkan Bilen proje konularının oldukça faydalı olduğunu söyleyerek öğretmen ve öğrencileri tebrik etti, Bölge finallerinde başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu