Spor

Yeniçiftlik’te Kupa Heyecanı Sürüyor

Köyler arası ramazan bayramı futbol turnuvasının ikinci gününde yine heyecan yüksekti.

Çavuşköylü Mobilya Bayram Kupası’nın ikinci gününde ilk maç Önder Hayvancılık Yaylaspor ile Ovalı Bobinaj Danişment arasında oynandı. Hacı Hüseyin Yaylası ekibinin 6-1 faklı galip geldiği mücadelede galibiyeti getiren goller 13’üncü dakikada Alper Bülbül, 18 ve 22’nci dakikalarda Alican Patır, 55’nci dakikada Talha Turan, 67 ve 69’uncu dakikalarda Recepcan Özbek’ten geldi. Danişment temsilcisinin tek golünü 3’üncü dakikada Aydın Aydın kaydetti.

Günün ikinci maçında Tarımsal Kalkınma Koop. Güleçköy ile Kaldırımbaşı Doğanspor karşı karşıya geldi. Kaldırımbaşı Doğanspor, rakibini 3-2’lik skor ile geçerek 3 puanı hanesine yazdırdı. Kaldırımbaşı temsilcisinin golleri 33, 57 ve 65’inci dakikalarda Eren Terzioğlu’nun ayağından geldi. Güleçköy ekibinin gollerini ise 18’inci dakikada Volkan Canpolat ve 22’nci dakikada Murat Elitaş kaydetti. Kıran kırana geçen mücadelede Kaldırımbaşı Doğanspor’dan kaleci Fethi Koyuncuoğlu ve Ahmet Etik kırmızı kart ile oyun dışı kaldı.

Bir diğer karşılaşmada ise Karahamzalar ile Bigatek Enerji Yeniçiftlik kozlarını paylaştı. 2-2 berabere biten mücadelede Yeniçiftlik temsilcisinin golleri 19’uncu dakikada Ahmet Kaya, 57’inci dakikada Göker Kurudere’nin ayağından geldi. Karahamzalar ekibi ise 35+1’de Ecvet Elmacı ve 58’de Suat Elmacı ile golü buldu. Bu mücadelede Karahamzalar’dan Melih Karaatlı maç sonrası hakemle tartışınca kırmızı kart ile cezalandırıldı.

Günün son karşılaşması olan Tokatkırı ve Bakkaloğlu Otomotiv Kocagür mücadelesi, 2-0 Kocagür temsilcisi lehine devam ederken Tokatkırı ekibinden Özhan Kurt ve Kenan Korkmaz’ın kırmızı kart görmesi sonrası yaşanan olaylar nedeniyle yarım kaldı. Hakemin tatil ettiği maç sonrası alınan komite kararı ile Tokatkırı turnuvadan takım halinde ihraç edildi. Skor Bakkaloğlu Otomotiv Kocagür lehine hükmen 3-0 olarak tescil edildi. Pazar günkü programda 11:00’de oynanması planlanan Tokatkırı – Karahamzalar maçı ise Tokatkırı’nın turnuvadan ihracı nedeniyle Karahamzalar lehine 3-0 tescil edilmiş olacak.

Bayramın üçüncü günü olan 23 Nisan Pazar Günü ise program şöyle;

13:00 – Bigatek Enerji Yeniçiftlik – Kocagür

15:00 – Tarımsal Kalkınma Koop. Güleçköy – Ovalı Bobinaj Danişment

17:00 – Önder Hayvancılık Yaylaspor – Kaldırımbaşı Doğanspor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu