Yerel

Yemek ve Oya Yarışmalarında Kıyasıya Mücadele

Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’üncü yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen yemek ve oya yarışmasında dereceye giren isimler ödüllerine kavuşurken, evliliklerinde 50 yılı dolduran çiftlere plaketleri verildi.

Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Köşklübağ Düğün Salonu’nda düzenlenen ‘El Emeği Göz Nuru Oya Yarışması’ ve ‘Mutfağın Patronları Yemek Yarışmasında yarışmacılar jüri üyelerinden en yüksek oyu almak için hünerlerini sergiledi. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı ve renkli görüntülerin oluştuğu etkinliğe, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile eşi Feride Erdoğan, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Belediye Meclis Üyeleri Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan, Muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, basın mensupları, yarışmacılar ve çok sayıda Bigalı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, konuşma gerçekleştirdi. Ardından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışma ve programlardan olan ‘Gönül Gönüle Bir Ömür’ etkinliğiyle ise evliliklerinde 50 yılı dolduran çiftlere plaketlerini Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan takdim etti. Tek tek masaları gezen Başkan Erdoğan, çiftlere sağlıklı ve huzurlu bir ömür diledi.

Programın devamında ise yarışma heyecanı yaşandı. Tek tek lezzetlerine bakılan yemekler değerlendirildi. Yarışmanın sonunda tüm yarışmacılara verdikleri katkılardan dolayı ‘Katılım Belgesi’ takdim edilerek, teşekkür edildi. Yemek, tatlı ve oya kategorisinde gerçekleşen yarışmada ödülleri Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile eşi Feride Erdoğan takdim etti.

Yemek Kategorisinde;
1. Aybüke Çamsarı – Tepsi mantısı
2.Fatma Güney – Zeytinyağlı Yaprak Sarma
3.Serpil Akarsu – Gaziantep Yuvalaması

Tatlı Kategorisinde;
1.Seyde Kahraman – Lotuslu Cheescake
2.Hatice Korkmaz – Karamelli Trileçe
3.Tülay Yalçın – Muska(Boşnak) Tatlısı

Oya Kategorisinde;
1.Özgül Tabak
2.Melahat Potur
3.Gülten Bayezit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu