Yerel

Yavuz, Basın Toplantısıyla Bir Yılı Değerlendirdi

18 Kasım 2020’de Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevine atanan İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz Çanakkale’nin haber ajansı, gazete, TV ve internet sitesi temsilci ve çalışanları ile bir araya gelerek İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğünün geçtiğimiz bir yılını ve 2022 hedeflerini değerlendirdi.

Basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür eden Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz toplantıyı yapma amacı olarak 2020 yılını bütüncül bir değerlendirme ve yeni yıl hedeflerini kamuoyuyla paylaşma olarak açıkladı. Yavuz sunumunda İŞKUR’un İşe yerleştirme, Aktif ve Pasif İşgücü Hizmetleri başlıklarında hizmet verdiğini bu başlıkların iş arayan, işveren, engelli koçluğu, meslek danışmanlığı, İş Kulüpleri gibi dallara ayrılarak işgücünün tüm paydaşlarına ulaştığını açıkladı. Kasım 2020-Ekim 2021 İstatistikleri üzerinden Çanakkale’deki açık iş sayısı ve işe yerleşen sayılarını değerlendiren Yavuz, pandemi dönemi boyunca hem işverenlere hem de iş arayanlara can suyu olan Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve hala devam eden İşsizlik Ödeneği ödeme miktarlarını basın mensuplarının takdirine sundu.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz 2021 yılını aktif saha ziyaretleriyle işverenlere ayırdıklarını ve bu kapsamda Ekim 2021 itibariyle bizzat kendisinin 239 ziyaret gerçekleştirdiğini açıkladı. Yeni yılda ise bu ziyaretleri ağırlık olarak odağının iş arayan ve çalışanlar olacağını belirtti. Yavuz ayrıca yıl boyunca hem paydaş olarak yer aldıkları önemli proje ve etkinlikleri hem de koordinasyonu bizzat İŞKUR’a ait olan platform, proje ve etkinlikleri değerlendirdi. Bu kapsamda İK 17 Platformu faaliyetleri, 8 Mart 8 Kadın 8 Hikaye Etkinliği, Sigortamın Kolları Tiyatro Oyunu, İşgören Eğitimi, Kariyer Günü, Meslek Tanıtım Günü, İnsan Kaynakları Eğitim Programı, Mali Müşavirler ile Portföy Uyumlandırması vb. proje ve etkinlikleri anlattı, 2022 yılı hedeflerini basın mensuplarıyla paylaştı. 

Oldukça verimli geçen toplantı Basın Mensuplarının sorularıyla devam etti. Yavuz, İŞKUR faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulması noktasında Kurum olarak her zaman yanlarında olan basın mensuplarına teşekkürlerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu