Yerel

Yeni İl Emniyet Müdürlüğü Binasında Yangın Çıktı

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü için yapımı halen devam eden yeni hizmet binasında çıkan yangın panik yarattı.

22 Kasım 2019 tarihinde temelleri atılan ve inşaatı bitme aşamasına gelen Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binasında yangın çıktı. Çatı katında meydana geldiği tahmin edilen yangına kısa süre içerisinde Çanakkale ve Kepez Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine geldiler. Polis ekipleri trafikte aksama yaşanmaması için tedbir aldı.

Duman Sebebiyle İçerden Müdahale Yapılamıyor

Yangına müdahale etmek için yeni İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına giren itfaiye ekipleri tekrar dışarı çıktı. İtfaiye ekiplerinin yoğun duman nedeniyle dışarı çıkmak zorunda kaldıkları tahmin ediliyor. İtfaiye ekiplerinin yangına çatıdan müdahale etmek için hazırlıklarına başladılar.  Yangının ise çatı kaplamasında kullanılan maddelerin alev almasından kaynaklı olduğu tahmin ediliyor.

Çatıdan Müdahale Edilemeyince Helikopterle..

il Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasında çıkan yangına itfaiye ekiplerinin çatıdan müdahalede büyük güçlükle karşılaşılınca devreye yangın söndürme helikopteri girdi. Orman Bölge Müdürlüğüne ait yangın söndürme helikopteri ile binanın çatısına su bırakıldı. Yangın yerine Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve Emniyet Müdürü Faruk Karaduman da gelerek yetkililerden bilgi alıp çalışmaları bir süre takip ettiler.

Öte yandan yangın nedeniyle Esenler ve Cevatpaşa mahallelerinin bir bölümünde elektrik kesintisi meydana geldiği öğrenildi.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu