Yerel

Vali Aktaş’tan Biga Ziyaretleri

Vali İlhami Aktaş 28 Nisan Cuma günü Biga’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışına katıldı. Vali Aktaş, açılışın ardından bir takım ziyaret ve incelemelerde bulundu.  

Öncelikle Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapım çalışmaları devam eden Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi inşaatı, Biga Ortaokulu ile Sakarya İlkokulunun bulunduğu Biga Eğitim Kampüsü inşaat alanında incelemelerde bulundu. Okulların yapım çalışmalarında emeği geçen herkese kolaylıklar dileyerek okulların Biga’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen’in de bulunduğu incelemede Vali İlhami Aktaş, okul inşaatlarının yapımında gelinen son durum hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin’den bilgi aldı.

Daha sonra Aktaş, Biga’ya gelen depremzede ailelerin misafir edildiği Ahmet Bican öğrenci yurdunu ziyaret etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali İlhami Aktaş, sohbet ettiği depremzedelere bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Devletin her daim yanlarında olduğunu belirten Aktaş, çocuklarla da bir araya gelip, sohbet ederek yakından ilgilendi.

Vali İlhami Aktaş’a ziyaretinde Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Celil Sezgin ve yurt yetkilileri eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu