Yerel

Vali Aktaş’dan Biga Ziyaretleri

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Biga’ya gelerek Kaymakam Mustafa Can’ı ziyaret etti ve ziyarette ilçenin genel durumu, potansiyeli, yapılan çalışmalarla ilçede devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Vali Aktaş, Kaymakamlık hizmet birimlerini inceleyerek kaymakamlık personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Biga Kaymakamlığı inceleme ziyaretinin ardından Aktaş, Biga ve çevresine ait etnografik malzemelerin sergilendiği Halim Bey Konağı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sergilenen malzemeler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ardından Biga İlçe Müftülüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı’dan bilgi aldı. Kurum hizmet binasında incelemelerde bulunarak personele çalışmalarında başarılar diledi.

Vali İlhami Aktaş, Biga ziyaretleri kapsamında Biga Muhtarlar Derneği ziyaretinin ardından Biga Şehitliği’ni ziyaret ederek bugünümüzü borçlu olduğumuz ve vatan için hayatını feda eden Aziz Şehitlerimizin kabirleri başında dua okuyarak Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad etti.

Biga İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, Biga İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Güneş Arıkan Yamaç ile bir süre görüşüp sohbet ederek Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için alınan tedbirler ile Biga ilçesinde sağlık alanında yürütülen çalışmalar, yeni yatırımlar ve sağlık tesisleri hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Biga Şubesine ziyarette bulunup üyeler ile sohbet etti.

Ziyaretlerine Biga Sanayiciler ve İş Adamları Derneğinde devam eden Vali Aktaş, dernek başkanı İsmail Özer ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre görüşerek BİSİAD’ın Biga’da yürütmekte olduğu faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Sonrasında Biga İlçe Halk Kütüphanesini, Türk Metal Sendikası Biga Şube Başkanlığını, Biga Devlet Hastanesini ve burada yatan hastaları ziyaret etti. Buradan Biga Belediyesini ziyaret ederek Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile bir süre görüşerek sohbet etti. Biga Kent Konseyini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı ve konsey üyeleri ile bir araya geldi.

Biga ilçesi ziyaretleri kapsamında Biga Engelliler Derneğini, İlçe Jandarma Komutanlığını, İlçe Emniyet Müdürlüğünü, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan’ı, Biga Ticaret Borsasını, Biga Ziraat Odası’nı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur’u, Bigaspor Kulübünü, Mardin Nusaybin’de şehit düşen Uzman Onbaşı Ulaş Açıkgöz’ün ailesini, Polis Gazisi Adem Orta’yı  ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerin ardından Vali İlhami Aktaş, Biga çarşı ve pazar esnaflarını ziyaret ederek esnaflara bol bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Ayrıca  vatandaşlarla tek tek selamlaşan ve bir süre sohbet eden Vali İlhami Aktaş, vatandaşların istek, talep ve sorunlarını dinledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu