Yerel

Üreticilerin Yanında Olmaya Devam Ediyor

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü üreticilerin yanında olmaya devam ediyor. Zirai personellerinden Mehmet Kömür tarafından Örtülüce Köyünde üretici olan Tamer Dönmez’in zeytinliği ziyaret edilerek teknik bilgiler paylaşıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü zirai personellerinden Rıza Can ve İlhan Keskin’in eğitmen olarak katılım sağladığı “mantar yetiştiriciliği” kursuna katılan kursiyerlerin Otlukdere ve Bahçeli Köylerinde bulunan mantar tesisleri ziyaret edilerek çalışmalar yerinde incelendi.

Hayvan Sağlığı ekipleri tarama sonuçlarına göre Biga’da ilk defa olacak “ari işletme” çalışması kapsamında; Gürçeşme Köyünde Tuna Dicle Hayvancılık İşletmesinde Tüberküloz ve Brucella Hastalık taraması gerçekleştirdiler.

Su Ürünleri Denetim ve Kontrol ekibi, Karabiga Jandarma Komutanlığı ekibiyle birlikte Karabiga Beldesinde akarsularda ağ ile avcılık ihbarı üzerine ilgili yerde yapılan denetimde; tespit edilen ağa el konularak imha etmiş, üzerindeki balıklar suya iade edilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu