Siyaset

‘Ülkemizde Değerleriyle Bilinen İlçe ‘Ezine’ ‘

“Ezine’miz sadece Çanakkale’mizde değil, tüm ülkemizde sahip olduğu değerlerle bilinen bir ilçe haline gelmiştir”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan en eski şehir medeniyetine sahip yerlerden biri olan, tarihiyle, tarımıyla, zeytiniyle, peyniriyle, sanayisiyle bir marka haline gelen Ezine’deydi.

İlçede esnafları ziyaret ederek pandemi sürecinde esnaflara yönelik destekleri konuştu, taleplerini istişare etti. Ardından esnaflarla ve hemşehrilerle çay içerek sohbet etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri, Ezine, Ayvacık, Bozcaada ve Bayramiç İlçe Başkanları, Geyikli ve Küçükkuyu Belde Başkanlarıyla bir araya gelerek faaliyetlerini değerlendirdi.

Turan ”İçinde bulunduğumuz salgın sürecinde esnaflarımızı, işletmelerimizi ve tüm vatandaşlarımızı korumak için büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Ekonomimizin yeniden bir ivme yakaladığı bu süreçte, ülkemiz adına yeni başarı hikayelerini hep birlikte yazacağız.

Ezine’miz sadece Çanakkale’mizde değil, tüm ülkemizde sahip olduğu değerlerle bilinen bir ilçe haline gelmiştir. Geyikli’miz; Ege kıyılarının turizm cennetlerinden biri, Kaz Dağlarının denize açılan kapısı. Aynı zamanda Bozcaada’ya açılan turizm kapısı. Ezine, sanayi alanında son dönemde ciddi gelişmeler gösterdi. Sahip olduğu potansiyeliyle geleceğe emin adımlarla yürüyor. Tarım, hayvancılık ve turizm alanında ciddi yatırımları olan ilçemiz ülkemizin önemli markalarına da ev sahipliği yapıyor. Sadece 2019 yılında ilçemizde 14 km asfalt, 5 bin m² ye yakın parke taşı döşemesi yaptık. Her iki çalışmanın toplam 800 bin TL’ye yakın bir maliyeti var. Global bir proje olan Gıda OSB ve Küçükkuyu Tünelleri gibi büyük projelerin tamamlanmasıyla bölgeye olan talep hiç şüphesiz daha da artacak. Ezine Sanayi Sitesi’nin temel atma törenini de en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Yine pandemi sürecinde Ezine-Ayvacık sınırlarında bulunan 8 köyümüzün iletişim sorununu çözecek baz istasyonu çalışmalarının da sonuna geldik. Büyük bir koordinasyonuyla ilçemiz daha da gelişmeye devam edecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu