Yerel

Turan, “Cevatpaşa’da 509 Konut 600 Gün İçinde Teslim Edilecek”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Cevatpaşa’da yapılması planlanan 509 konutluk TOKİ alanında incelemelerde bulundu. Turan, “509 konut, 25 işyeri ve sosyal donatı alanlarıyla beraber bölgemize harika bir eser kazandırıyoruz. İhalesi yapıldı, yer teslimi yapıldıktan sonra inşaat süreci başlayacak ve 600 günü aşmadan teslim edilecek” dedi.

Turan, Cevatpaşa Mahallesinde yapılması planlanan TOKİ alanını ziyaret etti. Burada incelemelerde bulunduktan sonra açıklama yapan Turan, “TOKİ tüm Türkiye’de büyük bir kampanya yaparak çalışmalarına başladı. Bu kampanyadan Çanakkale’miz de payını aldı ve 1290 konut inşaatına farklı ilçelerde başlıyoruz. Şu an içinde bulunduğumuz alanda da Cevatpaşa Mahallemizde 509 konut, 25 işyeri ve sosyal donatı alanlarıyla beraber bölgemize harika bir eser kazandırıyoruz. İhalesi yapıldı, yer teslimi yapıldıktan sonra inşaat süreci başlayacak ve 600 günü aşmadan teslim edilecek. Piyasa şartlarında yaşanan süreçten dolayı gecikme olsa da hemen başlayıp teslim etmeyi istiyoruz.” diye konuştu.

‘Çanakkale’mize Örnek Yapılar Kazandırmak İstiyoruz’

TOKİ tarafından ilk evim kampanyası kapsamında Çanakkale’de yapılacak olan konutlarla alakalı da bilgi veren Turan, şunları ifade etti. “Çanakkale merkez ve ilçelerine yapılması planlanan 1290 konutun kura çekimini Çarşamba günü yapacağız. İnşallah bu 1290 konutun inşaatını da 2 yıl içinde bitirip hak sahiplerine teslim etmek istiyoruz. Bu güzel eserlerle Çanakkale’mize örnek yapılar kazandırmak istiyoruz. Tüm binalarımız modern mimariye uygun olarak yapılacak. Çanakkale’mizin mimari yapısını bozmayacak ve çok katlı olmadan bir denge içinde yapılacak. Hemşehrilerimize hayırlı olsun.”

Ziyarete Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, İGM Başkanı Nejat Önder, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, AK

Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Esra Yüksel, İl Genel Meclisi Üyeleri ve yetkililer katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu