Yerel

Topraksız Tarım İle Çilek Yetiştirecek

Biga çiftçisi yaptığı yatırım ve girişimcilik örneği ile Çanakkale’de bir ilki başarıyor, Biga Abdiağa Köyü’nde topraksız tarım ile çilek yetiştirecek.

Abdiağa Köyü’nde Şeref – Emine Gündoğan çiftinin kurulumunu yaptığı topraksız tarım ile çilek yetiştirecekleri serayı Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca ziyaret etti. 1800m² araziye kurulu olan, komopit üzerine toprak kullanılmadan çilek tarımı yapılacak.

İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca, Çanakkale’de bir ilk olduğunu belirttiği seranın Biga çiftçisine örnek ve yol gösterici olacağını belirtti. Sera sahibi Şeref Gündoğan, seranın üç kat olduğunu, aynı anda üç kat ürün hasat edileceğini vurguladı. 40.000 fidenin bulunacağı serada yıllık 80 ton mahsul beklediğini belirttiği seranın bir yılda yatırımını amorti etmesin hedefleniyor.

Kaymakam Erdinç Dolu’yu sera konusunda bilgilendiren çiftçi Şeref Gündoğan, ziyareti için teşekkür ederken, önümüzdeki günlerde ekilecek fidelerin 21 gün sonra hasat edileceğini, hasatta kendilerinin de görmek istediklerini söyledi. Ziyareti sonunda Şeref Gündoğan, bu güne kadar tüm süreçlerde yanında olan, destekleyen Biga İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca’ya teşekkürlerini iletti.

Kaynak:bigaköyhaberleri.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu