Yerel

Teknedekilerin Kimliği Belli Oldu…

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi açıklarında içinde 5 kişinin bulunduğu teknenin batması sonucu bir kişi öldü, kayıp iki kişi aranıyor.  

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, saat 18.37’de Laz Koyu önlerinde içerisinde 5 kişi bulunan özel bir fiber teknenin batması sonucu, teknedeki 5 kişiden 2’si yüzerek karaya çıktı. Olay mahalline Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 7 Sahil Güvenlik Gemisi, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri, 1 Dalış Timi ve 2 Lastik Bot olmak üzere toplam 112 personel, İl Jandarma Komutanlığına bağlı 1 Asayiş Timi ve 1 Komando Bölüğü olmak üzere toplam 70 personel,  Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 2 Adet Gemi ve 1 Adet Helikopter, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 1 Dalış Timi,  Kıyı Emniyeti Çanakkale Müdürlüğüne bağlı Kurtarma-6 Botu, AFAD Personelleri ve 10 Adet Balıkçı Teknesi ile devam edilmektedir. Tekne faciasından haberdar olan adalı balıkçılarda arama kurtarma çalışmalarına destek vererek kayıp iki kişiyi bulma çalışmalarına katıldılar. 

2 Asker Kurtuldu… 2 Askerin Araması Devam Ediyor 

Öte yandan alabora olan tekne içerisindekilerin kimlikleri de belli oldu. Edinilen bilgiye göre; tekne içerisinde Gökçeada Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut, Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu, Uzman Çavuş Şener Altay ve Uzman Çavuş Mehmet Çelik ve kaptanlık yapan Kenan Çarpışantürk’ün bulunduğu öğrenildi. 2 uzman erbaş yüzerek karaya ulaşırken gemi kaptanın cansız bedenine ulaşıldı. Teğmen Bulut ve Başçavuş Toykuyu’nun arama çalışmaları devam ediyor. 

Kaynak:AynalıPazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu