Yerel

Spor Kulüplerinin Önemle Dikkatine

Dernek Beyannamelerinizi Vermeyi Unutmayınız

5253 sayılı Dernekler Kanunu’nun 19. maddesi ve İçişleri Bakanlığınca yayımlanan Dernekler Yönetmeliğinin 83. ve 84. maddeleri uyarınca dernekler her yıl olduğu gibi bu yılda, 2019 yılı içerisindeki faaliyetleri ile mali bilgilerini yönetmelikte belirlenen Dernek Beyannamesi ile her takvim yılının ilk dört ayı içinde, yani Nisan ayı sonuna kadar Mülki İdare Amirliğine vermekle yükümlüdürler.

 Ancak; İçişleri Bakanlığı’ nın 03.04.2020 tarih ve 51355057-450-E.2612 sayılı yazıları gereğince, ülkemizde de Koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılması ve insanların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için çeşitli tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda Nisan 2020 ayı sonuna kadar verilmesi gereken Dernek Beyannameleri ile mevzuattan kaynaklı diğer bildirimlerin verilmesi süreleri 01 Ağustos 2020 tarihine kadar geçici olarak ertelenmişti.

 Spor Kulüplerine,  Mülki İdare Amirliğine verilecek Dernek Beyannamesinin verilme süresi olan 01 Ağustos 2020 tarihine kadar verilmesi gerektiğini önemle hatırlatırız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu