Yazarlarımız

Sizler Çok Özelsiniz Bayım

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçinin Iphone telefon kullandığını söyledi.

Çiftçinin ıphone telefon kullandığını öğrenince  “’Telefonu kaça aldın? Demiş. Çiftçi  “4 bin 500 lira” demiş.  “Kaç taksite aldın?” Diye sormuş. Çiftçi “24 taksit” diye cevap vermiş. “Ayda kaç lira ödüyorsun buna” demiş. Çiftçi “Ayda 450 lira ödüyorum” demiş. Mahir Ünal sonra demiş ki; “Senin ayda 450 lira bu telefona ödeyebilmen demek bizim kaynaklarımızı, becerimizi kullanmamız demektir”

Ona göre ıphone telefon çiftçinin boynu aşmakta..

Tabi ki bu ülkede herkes ayağını yorganına göre uzatmalı. Asla yorgan ayağa göre uzatılmamalı. Eğer uzatılırsa yönetenlerin bir yerleri açıkta kalabiliyor. Bu da doğal olarak rahatsızlanmalarına sebebiyet veriyor.

 Haklısınız bayım;

HAUTE COUTURE TASARLANMIŞ ELBİSENİZ, KRAVATINIZ VE ÖZEL YAPTIRILMIŞ DİŞLERİNİZ ÇOK GÜZEL BAYIM…

Sizler haute couture tasarlanmış elbiseleriniz, kravatlarınız, kol düğmeleriniz, kol saatleriniz, özel çerçeveli ve camlı gözlüklerinizle, boyalı bıyıklarınız, saçınız ve sakalınızla çok uyumlu bir kombin oluşturmuşsunuz. Sizi milletimizin yaşam tarzından ayıran bu özellikleriniz dünyayı kıskandırıyor.

Özenle taranmış ve boyanmış saçlarınız, kolalı gömlekleriniz, varlığınıza ve mal varlığınıza verdiğiniz önemi işaret ediyor.

Yüzünüzden okunan alaycı gülümsemeniz,  bakımlı sakallarınız ya da sinekkaydı tıraşınızla sizler ülkemizin özel insanlarısınız. 

Gittiğiniz her yerde, çıktığınız televizyon kanallarında, ceketinizin ekose deseni, yakanıza iliştirmiş olduğunuz zarif rozet ve arka planda şahin bakışlarla etrafı kesen korumalarınızdan, saygın kimlikleriniz kolayca anlaşılıyor.

Bu özelliklerinizle elbette ki işçinin, çiftçinin kullandığı telefonda gözünüz olacak ve onu bu insanlara çok göreceksiniz. Doğal olarak “Bir lokma bir hırka nelerine yetmiyor” diyeceksiniz.

Tabi ki herkes sınıfını ve haddini bilecek.

Tabi ki seçenler seçtiklerinin karşısında boynu bükük kalacak.

Çünkü sisteminiz bunu emrediyor bayım! Çünkü sizin mal varlığınız Allah vergisi, çiftçinin, işçinin yaşadığı kaderidir… Kaderimizi de yazan siz olduğunuza göre…

Ey vatandaş “Sana yokluk, sana yasak, sana dam”

«Kalsın benim dâvam dîvana kalsın» demiş ozan.

Yalnız şunu söyleyeyim;

“Eti geçti, duydun mu? Bıçak kemikte,

Duymadınsa duy artık.”

Bir millet sandığı bekliyor.  

Ali Galip Akyıldırım

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu