Yerel

Şarlan ”Avukatlar, Gazilerimizin Emanetlerine Daima Sahip Çıkacaktır”

Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan Gaziler Günü için bir mesaj yayınladı. Şarlan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Gaziler, Kahramanlığın Yaşayan Abideleridir

Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan ve daha nice mücadelede canları pahasına savaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin iftiharı, kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz, özverili tutumlarıyla biz avukatlarla birlikte hepimize örnektir. Gazilerimize saygı duymak ve değerli kişiliklerine yakışır imkânlar altında yaşamlarını sürdürmek, onlara layık oldukları kıymeti devlet ve millet olarak vermek gerekir.

Avukatlar, bundan sonra da, Kahraman Gazilerimizin emanetine asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatırasını ilelebet yaşatacak ve emanetleri olan Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkacaktır. Çanakkale Barosu, vatanımız ve milletimiz uğruna gözünü kırpmadan hayatını ortaya koyanları daima saygıyla ancaktır.

Bu duygularla Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimize Allah’tan rahmet, halen hayatta olan gazilerimize esenlikler diler, saygıdeğer ailelerine Çanakkale avukatlarının en derin hürmetlerini sunarız. “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu