Yerel

Şadan Doğan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Doğan, “Tüm bayramlarda olduğu gibi Cumhuriyet Bayramı da milletçe kenetlenmek için önemli bir fırsattır.” dedi.

Doğan “Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile ortaya koyulacak birlik ve beraberlik tablosunun ülkemize karşı yürütülen saldırılara karşı verilecek en güzel cevap olacağını belirten Şadan Doğan: “Türk milletinin istiklali ve istikbali için kendisinden kat ve kat üstün düşman kuvvetlerine karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nın zafere ulaşmasının ardından ilan edilen Cumhuriyet Bayramı’nı coşku ile kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ardından ilan edilen Cumhuriyet’imizin yıl dönümü olan 29 Ekim, milletimizin en zor şartlarda bile neleri başarabileceğini göstermesi açısından da son derece önemlidir. Bizler Türk iş dünyası olarak yükselen Cumhuriyetimizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için ilk günkü heyecan ve azimle çalışmaya devam ediyoruz.

Bizlerin görevi Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarak gelecek nesillerimize daha güçlü teslim etmektir. Yüce Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde bu görevin bilinci içinde, kendisine bırakılan emaneti daima koruyacağına ve Türkiye Cumhuriyeti’ni Büyük Önder’in çizdiği yolda ebediyen yaşatacağını son yıllarda ülkemizde yaşanan gelişmelerle bir defa daha tüm dünyaya göstermiştir. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, Biga Ticaret ve Sanayi Odası adına iş dünyamızın ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu