Siyaset

Öztürk’ten Belediye’ye Eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Osman Öztürk 21 Temmuz Salı günü Parti İlçe Merkezi’nde AK Partili Biga Belediyesi’nin bir yıllık faaliyetleri sonrası icraatlar hakkında eleştirilerde bulundu. Uzun süredir basın açıklaması yapmadıklarını belirten Öztürk Biga Belediyesi’nin bir yıllık faaliyetleri sonrası yaptığı basın açıklamasında, ‘’ Değerli basın mensupları bize verilen faaliyet raporunda bizce içeriğinin tamamen boş ve yapılması gerektiği için yapılan ve basılan bir kitapçık olduğunu gördük. CHP’nin önceki dönem belediyeyi ne kadar borçlu aldığı başkanımız İsmail Işık defalarca anlatmıştı. Şimdi de hep borçlar anlatılıyor. Belediyeler borçlu olabilir siz de meydanlara her şey boynumuzun borcudur diyerek çıkıp biz göreve talibiz dediniz. Şu ana kadar 40 projenizin sadece bir tanesinin temelini attınız. Borçlar belediyeye araç alınırken araç kiralanırken gündemde değil, maaş bağlanırken gündemde değil halka hizmete geldiğinde borç aşağı borç yukarı, siz göreve talip olurken biz belediyeye meclis üyeliği yaptık. Tüm fizibilitelerimiz ve tüm planlarınız hazır dediniz’’ dedi.

Belediyenin verilerini kayıtlar ile anlatan Öztürk, nasılsa kimse faaliyet raporunu incelemez diye bir faaliyet raporu hazırlandığını ve rakamlar ile halkın yanıltıldığını belirtti. Öztürk konuşmasının devamında ‘’ Bir yıllık fen işlerinin bakım ve tamir masrafı 2,5 milyon lira burada bizim bilmediğimiz belediyenin filoları var sanırım. Bu araç giderlerini takip ederseniz Biga’ya birçok park yaparsınız.  Bakımlarını yapamıyorlar dediğiniz yerlerin sadece bakımını yapmayı söylüyorsunuz. 40 bin fidan dikildiğini söylüyorsunuz bunları görmek istiyoruz varsa biz sizi takdir etmesini biliriz. Faaliyet raporunu kimse okumuyor, yaz gitsin… İyi olan işleri her zaman takdir ediyoruz.

Çok çalışan ve maaş almayanlar doğruysa takdir ederiz ancak maaş aldıkları ispat edilirse gereğini yaparız. İmar işleri konusunda maaşlı bir elemana ihtiyaç olduğunu söylüyoruz. İlan ve reklam vergilerinde söz verdiğiniz bu koronavirüs süresince yüzde elli indirimi herkese yapacak mısınız?

Çınarlık Düğün Salonu ihalesi 57 saniye sürdü. Ancak incelememizde Çınarlık Parkı’nın ihale videosuna rastlamayıp herhangi bir kanıt da göremedik.  Ha eğer patron çıldırdı düğün salonu alana park hediye ediliyorsa onu halkın takdirine bırakıyoruz. Çınarlık Parkı’nı 57 saniyede düğün salonunu alan şirket çalıştırıyor ama detayları bilinmiyor. Çanakkale’nin en iyi kütüphanesini size teslim ettik. Siz onu Kültür Bakanlığı’na verdiniz, daha küçük olan 23 Nisan Kütüphanesi’ni proje diye sundunuz. Adapark Projesi’ni halkın kullanabileceği şekilde düzenleyin ya da masraf etmeyin. Oraya da bir düğün salonu yapın salonu alan zaten diğer düzenlemeleri yapıyor. Aksaz Tesisleri’nin boya işlerini proje olarak anlattınız. Boyadığınız şezlong kirasını çerez fişi olarak kesmeniz doğru değil. AK Parti İlçe Başkanlığı için çok araştırma yapıldı. Sevdiğim Hasan arkadaşım İlçe Başkanı oldu. Ancak mezbahanın boyanması, çamaşırlık alınması proje falan değildir. Tabela konması çok önemli bir olay değildir. Korona süresince dağıtılan yardım kolilerinde yazılan rakamlar ve üretilen maskeler konusunda faaliyet raporu açıklamalarında tuhaf rakamlar bulunuyor. Biga’daki Cumhur İttifakı’nda çeşitli sıkıntılar göze çarpıyor. Yanlışlar ve doğrular tuhaf bir şekildedir. Her zaman önünüze çıkabilir. Değerli basın mensupları basın açıklamamız sona ermiştir. Başka açıklamalarda görüşmek üzere hepinize teşekkür ediyorum’’ açıklamasını yaptı. Soru soran olmayınca basın açıklaması sona erdi.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu