Yerel

Öztürk “Hazır Olalım Arkadaşlar, Akın Var Akın… “

Eski CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk 28.Dönem Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. 22 Mart Çarşamba günü CHP Biga İlçe Başkanlığı’nda konuyla alakalı basın açıklaması yaptı. “Gece gündüz çalışarak Çanakkale’ye hizmet edebileceğimiz günleri iple çekiyorum” diyen Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Çok değerli ilçe yöneticilerimiz, belde yöneticilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz çok değerli yerel basınımızın temsilcileri cumhuriyet halk partili yol arkadaşlarım sevgili Bigalılar, hepiniz hoş geldiniz.

Konuşmama başlamadan önce Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizde etkili olan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza baş sağlığı yaralılara acil şifalar diliyorum.

Depremin ilk anından itibaren felaketi yaşayan tüm yurttaşlarımıza yardım eli uzatmak, destek vermek için gece gündüz çalışan, yardım toplayan, bu yardımları hazırlayan ve ulaştıran, dayanışmanın örnek alınması gereken halini ortaya koyan ilçe yöneticilerimize, gecesini gündüzüne katan kadın kollarımıza, hiç uyumadan gerekirse tüm yardımları yerinden almaya çalışan gençlik kollarımıza ve destek olan Bigalı hemşehrilerimize huzurlarınızda İlçe Başkanım Cemal Mantar nezdinde sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum. İyi ki varsınız, teşekkürler. Yaptığınız tüm iyilikler için minnettarız.

Kıymetli yol arkadaşlarım bir mücadele başladı.

Bu mücadele

Yerde tekmelenen Soma’lı madencinin mücadelesidir.

Bu mücadele

Liyakatsizlikten ve torpil ve adam kayırmadan işsiz kalıp yurt dışına kaçmayı çare gören gençlerimizin mücadelesidir.

Bu mücadele

Sevgi adı altında kıskançlık adı altında şiddet gören hunlarca öldürülen kadınlarımızın mücadelesidir.

Bu mücadele

Ektiğinin hakkını alamayan köylünün, ay sonunun getiremeyen işçinin, dükkânının açık tutmayan esnafın, açlık sınırındaki emeklinin mücadelesidir.

Bu mücadele  

Bahriye Uçokların, Uğur Mumcu’ların, Deniz Gezmiş’lerin ve Ali İsmail Korkmaz’ların mücadelesidir.

Bu mücadele

Tam bağımsız laik Türkiye Cumhuriyeti’nin var oluş mücadelesidir.

Hazır olalım arkadaşlar. Akın var akın… Güneşe akın. Güneşi zapt edeceğiz, güneşin zaptı yakın.

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, bu önemli seçimde bir ön safta mücadele etmek için Çanakkale’nin tüm ilçe, belde ve köylerinde bu mücadeleyi sürdürmek için 3 yıl önce ilçe başkanlığı seçiminde olduğu gibi sizin teveccüh ve desteklerinizle Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çanakkale’de Milletvekili aday adayı oldum. Aday Adaylığım öncelikle Vatana, Çanakkale ve Biga’mız için hayırlı olmasını temenni ederim. Gece gündüz çalışarak Çanakkale’ye hizmet edebileceğimiz günleri inanın ki iple çekiyorum.

Ve son olarak buradan akşam sabah demeden bir gün Adana’da bir gün İzmir’de gece gündüz çalışan Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanı büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na selam olsun. Bizler eminiz Sayın Genel Başkanım geliyor gelmekte olan.

Hayırlı olsun Türkiyem.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu