SiyasetYerel

Öztürk, “Aydınlık Bir Geleceği El Birliği İle Kuracağız”

CHP Biga İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 99. Yıl Dönümü münasebeti ile Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yaptı.

Programa, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, İlçe yönetim kurulu üyelerinden Özgür Yılmaz, Barış Çetin, Cemal Mantar ve İlker Sezen, Biga Belediyesi Meclis Üyeleri Alper Şen, Ergün Tulnay, Hakan Arslantürk, Birol Özlenir ve Recai Cesur, İl Genel Meclisi Üyeleri Levent İrez ve Hakkı Sezen, CHP Biga İlçe Kadın Kolu Başkanı Özge Elmas, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, CHP Biga eski İlçe Başkanı Atilla Diren ve partililerin katılımı ile gerçekleşti.

Çelenk sunumunun ardından partilere hitap eden Başkan Öztürk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyeti demokrasiye hazırlayan bir partidir. Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir. Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır. Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız. Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir.

CHP olarak; demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz.

Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, hak temelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu, güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa, birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir, sorumluluğumuz büyük kararlıyız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir. Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Öncelikle Merhabalar; uzun zamandır sizleri gerek basın gerek, sosyal medya, gerek biga sokaklarından takip etmekteyim. Bakın sayın yöneticiler öncelikle eleştirilerimi kırmak yada kötülemek için yazmıyorum. Gördüğüm eksikler ve tarafımca yanlışlarınızı dile getirmek için yazacağım.(Eleştirebildiğim ve partide bu özgürlüğe sahip olmanın verdiği mutluluk ile yazıyorum)
  Öncelikle partinin kuruluş yıldönümünü canı gönülden kutluyorum. Fakat mevcut resme bakınca içim sızlıyor. İnsan kendine soruyor koca biga CHP topu topu bu kadar mı diye.? Koca CHP (Saydım) topu topu 28 kişi mi? Böyle bir günde bu meydan boş ise sıkıntı büyük bence! 40 yaş altı ve genç insan sayısı 5 i geçmiyor. Hadi kimse yok. Bu insanların eşleri de mi yok. Aileden de kimseyi partili yapamamış bu insanlar? Köy temsilcileri nerde? Bakın bu saydıklarım gelse en az 200 kişi olur bu tablo. Bakın, “ben aday olmak istiyorum” diyen eski başkan İsmail Işık ve ekibi yok bu fotoda! Aklıma şu geliyor hemen. Partide benim kanatim idarede yok diye böyle bir günde boy göstermeye gerek yok diye düşünülmüş. Çağrılmamış olması mümkün değildir herhalde? Ama bu durumda bile orda olmalıydı. Kendi içinde birleşmemiş birlikte olmamış, olamamış bir chp biga da nasıl birleştirici olacak. İç çekişmelerden kurtulamamış bir CHP nasıl bana çözüm olacak.
  Bakın sosyal medya ve yerel basından etkinliklerinizi takip ediyorum. Etkinlik ve ziyaretler yapıyorsunuz. Kaç kişi oluyorsunuz bu etkinliklerde 3-5 kişi. ilçe başkanı, gençlik kolları başkanı kadın kolları başkanı ve bir iki kişi! Olmaz dostlar sizler gençleri, kadınları, insanları yanınıza çekemedikten sonra olmaz. Eğer iktidarın sıkıntılarından medet umup nasılsa belediye seçimlerinde seçiliriz diye bir düşüncede iseniz çok üzülürüm. İktidar size şu an altı tepside belediyeyi sunuyor. Çünkü biga çok kötü idare ediliyor. Meclis üyeleri maaşlı eleman oldu. Hizmetler kötü durumda. Borçlar artmış. Satmam diyenler çer çöpü bile satıyor. Yollar krater dolu arabalar sanayiden çıkmıyor. Kaç gizli başkan var bilen yok. Ekmekle oynamış bir tablo var. Hakikatten iktidar size altın tepside sunuyor belediyeyi. Ama siz almak istemiyor gibisiniz sanki.
  Bakın kusurları bende görüp söyleyebiliyorum. İşiniz ayda bir kusur videosu koymak olmasın. İnsanlarla görüşüp onları güzel bir yönetim için neler yapacağınızı anlatıp birlikteliğinizi gösterip ikna eden ekipleriniz olsun derim. 3-5 kemikleşmiş emekliyle bu iş olmaz taze kanlar öne sürün! Bizler yıllarıdır gizli olarak bürokratın değil vasıfsız siyasetçinin idare ettiği bigayı yaşıyoruz. Liyakat istiyoruz siyasetin bürokrasiden elini çekmesini istiyoruz. Bizlere bunlarla gelin bizi ikna edin üstten bakmayı bırakın( Var içinizde dinazorlarda bu davranış) eleştirilere açık olun.
  Ayrıca; Biga ‘da, Göçmen sorununu unutturmayın. Yıkılan okulları unutturmayın. Köprünün üstünün neden kapatılmadığını unutturmayın! Millet bahçesine ihtiyaç olmadığını unutturmayın! Bir direk nasıl 52 bin olur unutturmayın! Bozuk yolları unutturmayın! Taşkında kaybolan arabaları unutturmayın! Satmam deyip satanları unutturmayın! Lütfen önerilerimi dikkate alın birlikte güzel günler için beraber olalım birlik olalım. Ben belli nedenlerden sizinle olamıyorum ama sizden güzel günler için ufakta olsa bir şeyler isteyip bunları yazıya dökebildim. Lütfen siz ve birlikte yürüdüğünüz ortaklarınız bu konularda bizlere kulak versinler yoksa gelen ağam giden paşam ezilen yine vatandaş olmak istemiyoruz. Tekrardan partinizin kuruluş yıldönümünü kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  İmza: Vatandaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu